Teknik Servis için Profesyonel Destek

Çalışkan Teknik Servis

Teknik Servisi işini Severek yapmaktayız ve Kalite, güven ile Hizmet vermekteyiz, Şirketimiz kombilerde Emko marka ve model Kombilerde olaşabilecek Arızaları listeledik, Amacımız Müşterilerimiz, Kombi Kullanıcıları ve Ustalarımızın Kombi Alanında Arızaları çözmesi adına Derlediğimiz Arıza Kodları ile İşlemleri daha Kısa sürede tamir ve bakımını kolaylaştırmak.

Emko Kombi Arıza Tespiti

Emko Marka Kombiler için Arıza kodları, Kombilerin çalışma prensibleri birbirine benzer olsa da markalarına göre farklılık gösterebilir. Emko Kombi tamiri için ilgili markada uzmanlaşmış kişilerin işlem yapması gerekmektedir.

Emko Kombilerde Arıza kodları ve Yapılması gereknler Aşağıda listelenmiştir

Emko Kombi Arıza Kodları ve çözümleri

Emko Bee 24

Emko Kombi E01 Arıza Kodu Nedir
Kombide ateşleme sonrası alev oluşmadığını belirten hata kodudur. Dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Dairenizde gaz olup olmadığını kontrol etmek için ocağınızı yakabilirsiniz. Kontroller sonrası kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza devam ederse arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E02 Arıza Kodu Nedir
Cihaz eşanjöründe aşırı ısınma olduğunu bildirir. Kalorifer gidiş suyunun 105°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Öncelikle kalorifer petek vanalarının ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza devam ederse arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E03 Arıza Kodu Nedir
Kısaca hava akış problemi olarak adlandırılır. Kombi hava prosestatı kombiyi arızaya geçiriyor. Anakart arızası, fan arızası, prosestad arızası yada baca yerinden çıkmış olabilir. Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrası arıza düzelmez veya sık sık tekrarlar ise servis çağırınız.

Emko Kombi E04 Arıza Kodu Nedir
Düşük su basıncı anlamına gelir. Kombi kalorifer tesisatındaki su basıncı düşük olduğu zaman bu arıza kodu görülür. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bara gelene kadar kombiye su ekleyiniz. Arıza durumu büyü ihtimal ile düzelecektir. Düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında da düzelmez ise servis çağırınız.

Emko Kombi E05 Arıza Kodu Nedir
Kalorifer sensörü arızası anlamına gelir. Kalorifer hattı sensöründe arıza yada kablolarda kopma var. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E06 Arıza Kodu Nedir
Kullanım suyu sensörü arızası anlamına gelir. Kullanım suyu sensöründe arıza yada kablolarda kopma var. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E16 Arıza Kodu Nedir
Atık gaz sistemi hatası anlamına gelir. Kombi atık gaz borusunun yerinden çıkmadığından ve bağlantılarının gevşemediğinden emin olmak için kontrol edin. ve cihazı resetleyin. Resetleme sonrasında düzelme olmuyor ise servis çağırmalısınız.

Emko Kombi E22 Arıza Kodu Nedir
İşlemci hata uyarısı. Kombiyi resetleyin. Arızanın tekrarı halinde servisi arayın.

Emko Kombi E72 Arıza Kodu Nedir
Konfigürasyon hatası. Emko kombiyi resetleyin arıza devam ederse servisi arayın.

Emko Kombi E76 Arıza Kodu Nedir
Müdülasyon arızası. Resetleme işlemi sonrası arıza tekrarlarsa servisi arayın.

Emko Kombi E78 Arıza Kodu Nedir
Kalorifer devresi gidiş ve dönüş suyu sıcaklık uyarısı. Kalorifer devresi gidiş ve dönüş sıcaklık farkı olması gereken değerlerden farklı ise bu arıza meydana gelir. Kalorifer vanaları kapalı olabilir konrol edin, kalorifer tesisat filitresi kirden tıkalı olabilir. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi çağırmalısınız.

Emko Kombi E98 Arıza Kodu Nedir
Düşük Elektrik akımı arızası. Elektrik şebekesi voltajı 170 Volt altına inerse ekranda e98 arıza kodu görülür. Bu arıza durumunda kombi şebekesine regülatör taktırmanızı tavsiye ediyoruz.