Teknik Servis için Profesyonel Destek

Çalışkan Teknik Servis

Firmamız Teknik servis Kapsamında Profesyonel Kadrosu ile İstanbul’da Haftanın 7 Günü Servis Hizmeti Sunmaktadır, Çağrı merkezimizi Arayarak Randevu Kaydı oluşturabilirsiniz. Çalışkan Teknik Servisi olarak kombilerde Airfel marka ve model Kombilerde olaşabilecek Arızaları listeledik, Amacımız Müşterilerimiz, Kombi Kullanıcıları ve Ustalarımızın Kombi Alanında Arızaları çözmesi adına Derlediğimiz Arıza Kodları ile İşlemleri daha Kısa sürede tamir ve bakımını kolaylaştırmak.

Airfel Kombi Arıza Tespiti

Airfel Marka Kombiler için Arıza kodları, Kombilerin çalışma prensibleri birbirine benzer olsa da markalarına göre farklılık gösterebilir. Airfel Kombi tamiri için ilgili markada uzmanlaşmış kişilerin işlem yapması gerekmektedir.

Airfel Kombilerde Arıza kodları ve Yapılması gereknler Aşağıda listelenmiştir

Airfel Kombi Arıza Kodları ve çözümleri

Airfel Digifix Duo

Digifix Duo AF Arıza Kodu : Baca Prosestatı Devrede

Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestat, anakart ya da fan arızası olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Net tespitin yapılması ve soruna müdahale edilmesi açısından uzman servis yardımı almalısınız.

Digifix Duo HB Arıza Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası

Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer suyu sıcaklığını ölçen ntc sensöründe sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu nedenle de servis çağırın.

Digifix Duo DB Arıza Kodu : Sıcak Su Sensörü Arızası

Sıcak su çıkış borusu üstünde yer alan sıcak suyun ısısını ölçen ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden servis çağırmalısınız.

Digifix Duo BC Arıza Kodu : Brülörde Kontrol Sorunu Ya Da Ateşleme Görülmedi.

Kombi Brülöründe yanma oluşmadığı zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu gibi durumlarda önemli olan dairenizde gazın olmasıdır. Gaz yoksa bu sebeple sorun yaşanıyor olabilir. Digifel Duo kombinize gaz geldiğinden kesin olarak eminseniz eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Maksimum 3 kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelmezse eğer yapabileceğinize başka bir işlem yoktur. Ateşleme sorunlarında; gaz armatörü, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit ve sorunun çözümlenmesi için servisi çağırmalısınız.

Digifix Duo C1 Arıza Kodu : Gaz Valfi Modülasyon Arızası

Kombi Gaz valfi bobinlerine yeteri kadar voltaj veya akım gelmediğinde ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu durumda çalışmayacak yani ateşleme yapmayacaktır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken şey servis çağırmaktır.

Digifix Duo A5 Arıza Kodu : Prosestat Kapalı / Kararsızlık Var.

Kombinin ateşleme yapması esnasında fan, prosestat, gaz valfinin açılması, ateşleme elektrodunun devreye girmesi ve iyonizasyonun oluşması sıralamasında bir sorun olduğunu belirtir. Elektronik kart ekranda bu hata kodunu vererek cihazı koruma altına alır. Bu durumda net tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servis çağırmanız gerekmektedir.

Digifix Duo FR Arıza Kodu : Donma Tehlikesi

Kombi Kalorifer sensörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma tespit eder. Bu durumda elektronik kart ekranda bu hata kodunu gösterir. Bu durumda Digifel Duo model kombideki su boşaltılmalıdır. Sonrasında cihaz şalterinden kapatılmalıdır. Gaz vanası kapatılarak ana eşanjördeki ısı 5°C olana kadar beklenilmelidir. Bu işlemleri konusunda uzman teknisyen yapabilir. Uygulama sonrasında parçalarda sorun var ise tespit edilir ve ona göre gereken müdahale yapılır.

Airfel İntegrity

LP Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı

Kalorifer tesisatındaki suyun 1 barın altına düştüğnde ekranda bu arıza kodu belirir. Bu arıza kodu ile karşılaştığınızda kombinizin altında bulunan su doldurma musluğu vasıtasıyla tesisata su basmanız gerekir. Airfel İntegrity model kombilerin sol altında bulunan mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirerek, kombi gösterge panelinin üst sol köşesinde yer alan basınç göstergesinin bar değeri 1,5 olana kadar su doldurunuz. Su doldurma işlemi tamamlandığında ekrandaki hata kodu kendiliğinden kaybolacaktır. Su doldurma işlemi sonrasında musluğu kapatmayı unutmayınız. İşlem sonrası arıza durumunda düzelme olmazsa eğer cihazı sağ üst köşede yer alan açma-kapama düğmesini kapatıp açarak kombinizi resetleyin. Arıza yine de düzelmezse, kombi su basınç sondasında arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı alınız.

HP Arıza Kodu : Yüksek Su Basıncı

Kombi kalorifer tesisatındaki su basıncının maksimum değerde ya da maksimum değerin üzerinde olduğunu belirtir. Kombi kontrol panelinin sol üst köşesindeki bar değerine bakarsanız 3 bar üzerini göstermektedir. Kombinize en yakın kalorifer peteğinin üst yan kısmında bulunan hava alma pürjörünü pürjör anahtarı yahut ince uçlu düz tornavida ile açarak oradan su aldığınızda basınç düşmeye başlayacaktır. Basınç değerini 1,5 bara düşene kadar su almaya devam edin. Arıza düzelecektir eğer düzelme olmazsa açma-kapama düğmesini kullanarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza yine de düzelmezse, kombi su basınç sondasında arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı alınız.

HL Arıza Kodu : Aşırı Isınma Sorunu

Kombi peteklere gidiş suyu 95°C olduğu veya üzerine çıktığı zaman limit termostat devreye girer ve ekranda bu hata kodu belirir. Bu durum aşırı ısınma arızasıdır. Bu arıza durumunda öncelikle kombiyi kapatıp biraz bekledikten sonra tekrar açmalısınız. Sorunda düzelme olmaz ise kalorifer peteklerinin vanalarını ve kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalı ise açmanız gerekir. Vanalar açık ve kombi resetleme işlemi sonrasında da arıza vermeye devam ediyorsa servis yardımı almalısınız. Sirkülasyon pompası, ana eşanjör, üç yollu vana gurubu arızalarında, kalorifer tesisatının ve filtresinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir.

AF Arıza Kodu : Baca Sistem Hatası

Kombinin baca sisteminde sorun olduğunu belirtir. Hava akış sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak kombiye herhangi bir müdahalede bulunmayın. Atık gaz sisteminde görev alan; fan, hava prosestatı veya anakart arızalı olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusunun uzun olması veya yerinden çıkması gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı alınız.

HB Arıza Kodu : Kalorifer Sensör Hatası

Kalorifer gidiş hattında bulunan ısı sensörünün arızalanması veya sensör bağlantılarında sorun olması sebebi ile bu arıza durumu yaşanır. Kombinizi resetleseniz bile arıza durumu düzelmeyecektir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeyiniz. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı alınız.

DB Arıza Kodu : Kullanım Suyu Sensör Arızası.

Kullanım suyu çıkış hattında bulunan sensörün arızalanması, sensör borularında nem olması ya da sensör bağlantılarında problem olması sebebi ile karşınıza çıkan arıza kodudur. Böyle bir sorunda sıcak su problemi yaşarsınız. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından servis yardımı almalısınız.

BC Arıza Kodu : Ateşleme Problemi

Ekranda beliren BC arıza kodunun 4 farklı sebebi bulunmaktadır. Cihaz 3 ateşleme sonucunda iyonu algılayamıyorsa eğer ekranda BC arıza kodu verir. Bu durumda cihaz ateşleme işlemini yapamıyordur. Dairenizde gaz olmayabilir veya kombiye gaz gelmiyor olabilir. Gaz vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Cihazı resetleyin. Arızada düzelmez ise servis yardımı alınması gerekir.

Alev algılama devresinde bir sorun varsa ekranda b2 arıza kodu yer alır.

Gaz valfi geri besleme kontrol devresinde sorun var ise ekranda b3 arıza kodu yer alır.

Alev olmaması gerekirken alev varmış gibi ölçüldüğünde yani yalancı alev durumu yaşandığında ekranda b4 arıza kodu yer alır.

GI Arıza Kodu : Gaz Valfi Modülasyon Problemi.

Gaz valfi bobinlerine yeterli şekilde voltaj ya da akım gelmediğinde ekranda bu arıza kodu belirir. Bu durumda sorun gaz armatörü ya da elektronik kart ile alakalı olabilir. Arızanın yerinde teşhis edilerek çözümlenmesi için uzman servis yardımı almanız gerekmektedir

A5 Arıza Kodu : Prosestat Kontağı Kapalı veya Kararsızlık Sorunu.

Fan devrede değilken prosestat kontakları kapalı kaldığında ekranda bu hata kodu belirtmektedir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan uzman yardımı almanız gerekir. Prosestat arızalı olabilir. Sorun anakart ya da fan ile alakalı da olabilir. Teknik açıdan arıza tespit ve onarımı için uzman servis yardımı almanız gerekmektedir.

FP Arıza Kodu : Donma sorunu.

Kombi kalorifer sensörü 1°C ye düşen sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma algılar ve cihaz ekranda bu hata kodunu verir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almak gerekir

HE Arıza Kodu : Kalorifer Sensöründe Aşırı Isınma

Ekranda HE olarak belirttiğimiz bu hata kodunda E harfinin üzerindeki çizgi net görünmez. Ekranda E harfine benzer simge yer alır. Bu arıza durumu kalorifer gidiş hattı üzerindeki sensörde ani ısı yükselmesi olduğunda yaşanır. Kombiyi kapatıp yeniden açınız. Bu işlemi birkaç kez tekrar edin. Sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka uzman servis yardımı alın

LE Arıza Kodu : Düşük Voltaj Hatası

Kombiye ana şebekeden gelmekte olan gerilimin düşmesi sonucunda ekranda beliren arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Kombi belirli bir süre sonra otomatik olarak resetlenir. O yüzden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre kadar sorunun düzelmesini beklemelisiniz. Yalnız bekleme süresi uzun oldu ve arızada düzelme olmuyor ise; kombi anakartı düşük gelen voltaj sebebi ile yanmış ya da arızalanmış olabilir. Bu durumda anakarta müdahale edilerek sorunun çözümlenmesi adına servis yardımı almalısınız.

Sorun çözüldükten sonra arıza tekrar edebileceğinden voltaj düzenleme görevindeki Kombi Regülatörünü kullanmanızı öneriyoruz

Airfel İntegrity Plus

Airfel İntegrity Plus Er 01-02-03 Arıza Kodu : Gaz valfi sürme ya da geri besleme kontrol devresi sorunu

Bu durumda gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeksizin servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Er 04 Arıza Kodu : Baca Sistem Arızası

Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Kombi baca borusunun yerinden çıkamadığına ve ağzını yabancı bir cismin kapatmadığından emin olun. Arıza durumunda düzelme olmaz ise, sorunun net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Plus Er 05 Arıza Kodu Prosestat Kontağı Kapalı-kararsızlık sorunu

Fan devrede değilken prosestat kontaklarının kapalı kalması sonucunda oluşan problemdir. Bu sorunda prosestat, fan veya elektronik kart arızası olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Er 06 Arıza Kodu Kalorifer sensörü aşırı ısı yüklemesi sorunu

Kalorifer gidiş hattı üzerindeki sensörde oluşan ani ısı yüklemesi sonucunda bu sorun yaşanır. Arızanın yaşandığı durumlarda cihaza müdahale etmeksizin servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Er 07 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı Hatası

Kombi ekranda önce Er 07 arıza kodu verdiktan sonra mevcut su basınç durumunu görüntüler. Kalorifer tesisatındaki su basıncının 0,8 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu durumda kombinin altında bulunan kırmızı renkteki su doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekir. Su doldurma işleminde basınç 1,5 bara getirildiğinde doldurma musluğu kapatmayı unutmayınız. Su doldurma işlemi sonrası arıza durumu düzelir. Arızanın sık tekrar ettiği durumlarda genleşme tankı arızası veya tesisatta su kaçağı olabilir. Sorunun düzelmediği veya işlemin yapılamadığı veya sık sık tekrarlaması durumlarında servis çağırınız. Bu durumun ihmali ileride daha büyük sorunlara neden olabilir!

Airfel İntegrity Plus Er 08 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Hatası

Kalorifer gidiş suyunun 95°C olduğunu ya da bu değeri aştığını belirtir. Bu durumda limit termostat devreye girerek kombiyi kapatır ve ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda önce kombiye reset atın. Su basıncı düşükse kombiye su basın. Kombi kalorifer modunda ise en az 2-3 kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer; eşanjör, pompa ya da üç yollu vana sisteminde arıza olabilir. Kalorifer tesisatının tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması veya sistemde hava olması gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Sorunun net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Plus Er 09 Arıza Kodu : Kullanım Suyu Sensör Sorunu

Kullanım suyu sensörünün arıza yapması ya da kısa devre olması sonucunda bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Plus Er 10 Arıza Kodu : Kalorifer Sensör Sorunu

Kalorifer gidiş hattındaki sensörde arıza olduğunu veya bağlantılarda kısa devre olabileceğini belirtir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Plus Er 11 Arıza Kodu : İyonizasyon Sorunu

Kombi alev algılamazsa ya da 3 kez ateşleme denemesi yapmasına rağmen alev oluşmazsa ekranda bu hata kodu belirir. Bu gibi durumlarda önce dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz vanaları kapalıysa açın. Kombiyi servis öncesi resetleyin. Dairede gaz olup, kombiye gaz gelmesine karşın yine de sorunda resetleme işlemi sonrası düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir. Gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrotu arızalı olabilir.

Airfel İntegrity Plus Er 12 Arıza Kodu : Düşük Voltaj Sorunu

Kombiye gelen ana şebeke voltajının 185 V altına düştüğü durumlarda bu sorun yaşanır. Belirli bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemeniz gerekir. Uzun süren bekleme sonucunda sorunda değişiklik olmazsa düşük gelen voltaj sonucu elektronik kart hasar görmüş olabilir. Bu durumda servis yardımı alarak sorunu çözümletmeniz gerekir. Ancak arızanın yeniden yaşanma olasılığı da olduğu için kombi regülatörü kullanarak voltajı dengede tutmanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Er 13 Arıza Kodu Gaz valfi modülasyon problemi

Gaz valfi bobinlerine yeterli oranda voltaj ve akım gitmiyorsa bu sorun yaşanır. Gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Uzman servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Plus Er 14 Arıza Kodu : Donma Sorunu

Kalorifer sensörü 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma durumu tespit eder ve cihaz ekranda bu hata kodunu verir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Er 15 Arıza Kodu : İyonizasyon algılama akımının oluşmaması sorunu

Servis öncesi cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Arıza durumunda yine de düzelme olmazsa eğer; iyon elektrotunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde problem olabilir. Net teşhis yapılması için uzman yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Plus Er 17 Arıza Kodu : Yüksek Su Basıncı Hatası

Kombi kalorifer tesisatındaki suyun 3,5 bar üzerinde olduğunu belirtir. Herhangi bir kalorifer peteğinin hava alma yerinden basınç 1,5 bara düşene kadar su alın, Su alma işlemi sonrası sorun düzelir. Ancak arızanın çok sık tekrar ettiği durumlarda, genleşme tankında, eşanjörde veya su doldurma musluğunda arıza olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Bu durumun ihmali ileride daha büyük sorunlara neden olacaktır!

Airfel İntegrity Condense

Airfel İntegrity Condense Er 03 Arıza Kodu : Baca gazı sensörü ısı yükü koruması devrede.

Kombi baca gazı sıcaklığının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Kombiyi kapatıp yeniden çalıştırın. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer atık gaz tahliye yolunda sorun olabileceğinden servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 04 Arıza Kodu : Donma sorunu.

Kalorifer gidiş suyu sensörünün 1°C sıcaklık okuduğunu belirtir. Bu durumda bir süre kadar beklemek gerekir. Ani sıcaklık değişimini önlemek adına kombi bağlantılarında sıcak su dökülmemelidir. Bu geçici bir sorundur. Bir süre sonra cihaz devreye girecektir. Cihaz düzelmez de sorun devam ederse servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 06 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş sensörü aşırı ısı yükü koruması devrede.

Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının güvenlik değerini aştığını belirtir. Sıcaklık 100°C ise kombi kalıcı arıza verir. Sıcaklık 87°C ise kombi geçici arıza verir. Öncelikle kalorifer vanalarına bakmalısınız. Vanalar kapalıysa açık konuma getirmelisiniz. Kombi su basıncına bakmalı, düşükse su basımı yapmalısınız. Arıza durumu düzelmezse ya da çok sık yaşanırsa servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 08 Arıza Kodu : Aşırı limit termostatı devrede.

Kalorifer gidiş suyu sıcaklığı 90°C üstünde olduğu zaman limit termostat devreye girer ve cihazı bloke eder. Kalorifer vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa açın ve en az 3 kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncına bakarak düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse eğer cihaza su basın. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Sorun düzelmezse eğer servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 11 Arız Kodu : Yalancı alev sorunu.

Kombide yanma olmadan alev algılama sinyali aldığında ekranda bu hata kodu belirir. Bu arıza durumunda kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası sorun düzelmezse; iyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel İntegrity Condense Er 12 Arıza Kodu : Alev kaybı sorunu.

Stabilizasyon süresinin sonunda alev kaybı olduğunu belirtir. Bu geçici bir hatadır. Bir süre kombinin devreye girmesi beklenmelidir. Bir süre sonra sorun düzelecektir. Sorun düzelmezse eğer servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 13 Arıza Kodu : Güvenlik zamanı içinde alev oluşmadı.

Alev oluşumu güvenlik zamanı içinde oluşmadıysa ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda cihazı resetlemek gerekir. Resetleme sonrası sorunda düzelme olmazsa servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 14 Arıza Kodu : Stabilizasyon aşamasında alev kaybı sorunu.

Alev oluşumu stabilizasyonunun oluşmadığını belirtir. Bu geçici bir sorundur. Bir süre kadar beklemek gerekir. Bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir. Uzun süre bekleme neticesinde sorun düzelmezse eğer servis yardımı almanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 15 Arıza Kodu : Ateşleme problemi.

3 ateşleme denemesi sonrasında cihazın ateşleme yapmadığını belirten kalıcı bir sorundur. Bu arıza durumunda kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geliyorsa eğer kombiye reset atmalısınız. Resetleme işleminden sonra sorun düzelirse cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer elektronik kart, gaz armatörü, iyon-ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Bunun için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 17 Arıza Kodu : Gaz valfi devresi sorunu.

Brülör yandığı sırada gaz valfinin kapatmasına rağmen alev sinyali algılandığını belirtir. Alev sinyali 15 saniye boyunca algılanır. Bu bir kilitlenme sorunudur. Cihazı resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer gaz valfi ya da elektronik kartta sorun olabilir. Tespit ve müdahale için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 18 Arıza Kodu : Gaz valfi akımı sorunu.

Gaz valfi akımının limitlerin dışında olduğunu belirtir. Kombiyi resetlediğinizde muhtemelen sorun düzelecektir. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Airfel İntegrity Condense Er 19 Arıza Kodu : Fan hızı sorunu.

Normal çalışma sırasında fan, ayar değerine ulaşamadığında bu sorun yaşanır. Ayrıca ilk ve son süpürmede fan ayar değerine ulaşamazsa cihaz yine bu uyarıyı verir. Bu durumda cihazı resetlemek gerekir. Reset sonrası düzelme olmuyorsa servis yardımı almak gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 20 Arıza Kodu : Fan hızı problemi.

Fanın durduğunu belirten arıza kodudur. Cihaz bu durumda kilitlenir ve çalışmaz. Cihazı servis öncesi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer servisi arayarak yardım almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 21 Arıza Kodu : Düşük su basınç arızası.

Kalorifer hattındaki su basıncının düşük olduğunu belirtir. Kombi altında bulunan doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bara kadar çıkarmanız gerekir. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatın, sorun düzelecektir. Sorun düzelmezse, işlemi yapamazsanız ya da şu sıralar çok sık aynı sorunla karşılaşıyorsanız servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 22 Arıza Kodu : Yüksek su basınç arızası.

Kalorifer hattındaki su basıncının yüksek olduğunu belirtir. Sistem basıncı 1,5 değerine gelene kadar kombiye en yakın kaloriferin hava alma müşürünü açarak oradan su almalısınız. Sistem basıncı ideal seviyeye geldiğinde sorun düzelecektir. Bu sorunu çok sık yaşıyorsanız servis çağırmanız gerekir. Ancak cihaza fazla su bastıysanız bu işlemi yaparak sorunu servis çağırmadan çözümleyebilirsiniz.

Airfel İntegrity Condense Er 23 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş NTC sorunu.

Kalorifer gidiş NTC sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Sensörde, bağlantılarda ya da kablolarda sorun olabilir. Tespit ve çözüm için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 24 Arıza Kodu : Kalorifer dönüş NTC sorunu.

Kalorifer dönüş NTC sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Sensörün yanı sıra bağlantı veya kablolarda da sorun olabileceğinden net teşhis için servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 25 Arıza Kodu : Baca gazı sensör sorunu.

Baca gazı sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Baca gazı sensöründe, sensör bağlantılarında ya da kablolarında sorun olabilir. Bu durum için mutlaka servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 26 Arıza Kodu : Kullanım suyu NTC sorunu.

Kullanım suyu NTC sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Bu durumda sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Net teşhis ve arıza onarımı için servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 27 Arıza Kodu : Dış hava sensör arızası.

Kombide dış hava sensörü bağlıysa eğer görevini yapamadığını belirtir. Sensörde ya da bağlantılarında sorun olabilir. Kombide dış hava sensörü yoksa eğer elektrik aksağını kontrol etmek gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 28 Arıza Kodu : Su basınç sensörü arızası.

Kombide su basınç sondası olarak da bilinen parçanın görevini gerçekleştirmediğini belirtir. Basınç sondasında sorun olabileceği için arıza onarımı adına servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 30 / 31 / 36 / 90 Arıza Kodu : Elektronik kart sorunu.

Kombi elektronik kartının görevini yapamadığını belirtir. Bu durumda cihaz kilitlenir ve çalışmaz. Arıza onarımı için mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Airfel İntegrity Condense Er 32 Arıza Kodu : Voltaj sorunu.

Kombiye gelen ana güç voltajının düşük olduğunu belirtir. Bu sorun eğer çok sık yaşanırsa elektrik hattını kontrol ettirmeniz gerekir. Kombiye gelen voltaj normal değerde ölçülür ve uzun süre beklenmesine karşın sorun düzelmezse eğer kombi anakartı düşük voltaj sebebiyle arızalanmış olabilir. Müdahale için servis yardımı almalısınız. Ayrıca bu gibi durumlara karşı mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 40 Arıza Kodu : Ani ısı değişimi sorunu.

Kombide ani ısı artışı olduğunu belirtir. Kalorifer vanalarını kontrol ederek açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı şekildeyse mutlaka açın. Sorun düzelmezse servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 41 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş-dönüş sıcaklık farkı aşımı.

Kalorifer gidiş ve kalorifer dönüş sensörleri arasında sıcaklık farkının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Kalorifer vanalarına bakın ve açık olduğundan emin olun. Bu geçici bir sorundur, bir süre sonra düzelebilir. Sorun düzelmez ya da çok sık yaşanırsa servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 42 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş ve baca gazı sıcaklık farkı aşımı.

Kalorifer gidiş ve baca gazı NTC sensörler arasındaki sıcaklık farkının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Önce kalorifer vanalarına bakın, kapalıysa mutlaka açın. Sorun düzelmezse eğer atık gaz devresinde sorun olabileceğinden servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 43 Arıza Kodu : Kalorifer dönüş-gidiş sıcaklık farkı aşımı.

Kalorifer dönüş ve kalorifer gidiş NTC sensörleri arasındaki sıcaklık farkının güvenlik seviyesini aştığını belirtir. Servis çağırmadan önce kaloriferlerin vanalarına bakın, vanalar kapalıysa açın. Vanalar açıksa eğer bir süre kadar sorunun düzelmesini bekleyin. Arıza durumunda düzelme olmaz ya da çok sık bu sorun yaşanırsa servis çağırmalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 61/62/63/64/65/66/67/68/69/74 Kodu : SCOT yanma sorunu.

SCOT kontrol devresi yanma kontrolü sorunu olarak tabir edilebilir. Bu arıza durumlarında cihaza herhangi bir işlem yapmadan servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 96 Arıza Kodu : Uzaktan resetleme durumu.

Geçici bir arıza durumudur. Çok sık aynı hatalarda görülmektedir. Kombinin şalterini kapatıp yeniden açmalısınız. Bir süre sonra cihaz düzelecektir. Düzelme olmaz da sorun devam ederse ya da çok sık bu sorunu yaşıyorsunuz servis çağırmanız gerekir.

Airfel İntegrity Condense Er 98 Arıza Kodu : Dış hava sensör sorunu.

Elektronik kartın görevini yapamadığını belirten hata kodudur. Elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

Airfel İntegrity Condense Er 99 Arıza Kodu : Su basınç sensörü arızası.

Elektrik kartın arızalı olabileceğini belirten koddur. Bu yüzden su basınç sensörü arızası olarak karşımıza çıkar. Elektronik karta müdahale edilmesi açısından servis yardımı almanız gerekir.

Airfel Digifel Duo

Digifel Duo LP Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı Sorunu

Ekranda beliren LP hata kodu kombinin su basıncının 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur. Kombiye su eklemeniz ve su basıncını 1,5 bara çıkarmanız gerekmektedir. İşlemi kombinin altındaki su doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Digifel Duo kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı ve sol alt kısımda bulunan bar göstergesi 1,5 olana kadar kombiye su basınız. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Su doldurma işlemi videosunu izlemek için tıklayınız. Düzelme olmazsa eğer kalorifer düğmesinin solundaki “R” harfindeki kırmızı butona 3 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza durumunda yine de düzelme olmaz ise kombi su basınç sensörü arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo HL Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının 100°C üzerinde olduğunu belirtir. Bu durumda limit termostat kombiyi emniyete alır ve aşırı sıcaklıktan korur. Kombi bu sebeple arızaya geçer. Öncelikle kombi su basıncını kontrol ediniz. Su basıncı 1 barın altındaysa 1,5 bara gelene kadar su basınız. Ardından kaç kez de resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorunun düzelmediği veya sık sık tekrarettiği durumlarda servis yardımı almalısınız. Kombinizde pompa sıkışıklığı, kombi filtresinde tıkanma, ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme gibi arızalar söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo AF Arıza Kodu : Baca Prosestatı Devrede

Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestat, anakart ya da fan arızası olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo HB Arıza Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası

Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer suyu sıcaklığını ölçen ntc sensöründe sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo DB Arıza Kodu : Sıcak Su Sensörü Arızası

Sıcak su çıkış borusu üstünde yer alan sıcak suyun ısısını ölçen ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden, arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo BC Arıza Kodu : Brülörde Kontrol Sorunu Ya Da Ateşleme Görülmedi.

Kombi Brülöründe ateşleme veya yanma oluşmadığı zaman BC hata kodu ekranda belirir. Bu gibi durumlarda önemli olan dairenizde gazın olmasıdır. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Digifel Duo kombinize gaz geldiğinden emin olmak için kombi gaz giriş vanasını kontrol ediniz. Daha sonra kombiye resetleme işlemi yapabilirsiniz. Maksimum 3 kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelmezse eğer yapabileceğinize başka bir işlem yoktur. Ateşleme sorunlarında; gaz armatörü, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net tespiti ve sorunun çözümlenmesi için servisi çağırmalısınız.

Digifel Duo C1 Arıza Kodu : Gaz Valfi Modülasyon Arızası

Kombi Gaz valfi bobinlerine yeteri kadar voltaj veya akım gelmediğinde ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu durumda çalışmayacak yani ateşleme yapmayacaktır. Arızanın net tespiti ve sorunun çözümlenmesi için servisi çağırmalısınız.

Digifel Duo A5 Arıza Kodu : Prosestat Kapalı / Kararsızlık Var.

Kombinin ateşleme yapması esnasında fan, prosestat, gaz valfinin açılması, ateşleme elektrodunun devreye girmesi ve iyonizasyonun oluşması sıralamasında bir sorun olduğunu belirtir. Elektronik kart ekranda bu hata kodunu vererek cihazı koruma altına alır. Arızanın net tespiti ve sorunun çözümlenmesi için servisi çağırmalısınız.

Digifel Duo FR Arıza Kodu : Donma Tehlikesi

Kombi Kalorifer sensörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma tespit eder. Bu durumda elektronik kart ekranda bu hata kodunu gösterir. Bu durumda Digifel Duo model kombideki su boşaltılmalıdır. Sonrasında cihaz şalterinden kapatılmalıdır. Gaz vanası kapatılarak ana eşanjördeki ısı 5°C olana kadar beklenilmelidir. Bu işlemleri konusunda uzman teknisyen yapabilir. Uygulama sonrasında parçalarda sorun var ise tespit edilir ve ona göre gereken müdahale yapılır.

Airfel Digifel Premix

Digifel Premix C 20 Arızası : Kalorifer gidiş sensör sorunu.

Kombi kalorifer gidiş borusu üstünde bulunan NTC sensörde arıza olduğunda, sensör kablolarında kısa devre ya da kopukluk olduğunda bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C 40 Arızası : Kalorifer dönüş sensör sorunu.

Kalorifer dönüş borusu üstündeki sensörde arıza olduğunu, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunu ya da sensör borularının nemlenme yaptığını belirtir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C 28 Arızası : Baca gazı sensör sorunu.
Kombi baca gazı sensörünün arıza olabileceğini ya da baca gazı sıcaklığının okunamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

Digifel Premix C 78 Arızası : Basınç sensör sorunu.

Kombi basınç sensöründe sorun olabileceğini ve bu sebeple kombinin basıncı okuyamadığını gösteren arıza kodudur. Bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir işlem söz konusu değildir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C 50 Arızası : Kullanım suyu sensör sorunu.

Kombi plaka eşanjörün üzerinde yer alan sıcak su sensöründe arıza olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında kopma-kısa devre olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su alamazsınız. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 05 Arızası : Hava atma programı aktif.

Kombi ekranında arıza koduyla birlikte anahtar işareti de belirir. Bu bir arıza durumu değildir. Cihazın hava atma programının çalıştığını belirtir. Bir süre bekleme sonrasında kendiliğinden düzelecektir.

Digifel Premix C1 11 Arızası : Güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı.

Kombi Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmış durumda ise ekranda bu arıza kodu belirir. Bu gibi durumlarda “R” konumlu reset düğmesine basmalı cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonucunda sonuç değişmezse eğer arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 10 Arızası : Limit termostat devrede.

Kombi kalorifer gidiş suyu 93°C olduğunda ya da bu sıcaklığı aştığında limit termostat emniyet açısından devreye girer. Digifel Premix model kombiyi kapatarak ekranda bu hata kodunu verir. Bu gibi durumlarda önce kombi altındaki vanalara bakılmalı, kapalı şekilde ise açık konuma çevrilmelidir. Daha sonrasında kalorifer vanalarına bakılmalı en az 3 tanesi açık olacak şekilde kullanım sağlanmalıdır. Uygulamalardan sonra arıza durumunda düzelme olmaz ise “R” konumlu reset düğmesine basılmalı resetleme işlemi maksimum 3 kez uygulanmalıdır. Uygulamalardan sonra da sonuç değişmezse eğer Airfel Servisi’ni aramalısınız. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan birçok sebep sıralanabilir: ana eşanjör, üç yollu vana, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Kalorifer tesisatı ya da pislik tutucu görevdeki kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Net tespitin ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 33 Arızası : Ateşleme sorunu.

Brülörde alev oluşumunda ya da kontrolünde problem olduğunda ekranda bu hata kodu yanıp söner. Bu gibi durumlarda önce dairedeki gaz kontrol edilmelidir. Dairede gaz var mı? Kombiye gaz geliyor mu? Bu soruların yanıtı alınmalıdır. Dairede gaz varsa, kombiye de gazın gelmesi gerekir. Tüm vanaları kontrol edin ve vanaları açın. Daire içinde gaz olduğundan da emin olun. Gaz yoksa eğer doğalgaz dağıtım şirketini arayarak bilgi ve yardımları alın. Gaz olmasına karşın bu sorun yaşanıyor ise “R” konumlu reset düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka Airfel Servisi’ni arayın. Bu gibi arıza durumlarında; anakartta, iyonizasyon elektrodunda, ateşleme elektrodunda ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net tespit ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 17 Arızası : Su basıncı yüksek.

Kombi kalorifer devresindeki su basıncının yüksek olduğunu yani 2,5 bar ve üzeri olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye en yakın petek havasını alarak LCD ekranda görülen basınç değeri 1.5 olana kadar su boşaltın. Bu değere geldiğinde işlemi sonlandırın, sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa da eğer “R” konumlu düğmeye basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Digifel Premix C1 18 Arızası : Su basıncı düşük.

Kombi kalorifer devresindeki su basıncının düşük olduğunu yani 1 barın altında olduğunu belirtir. Bu durumda basıncı yükseltmeniz gerekir. Digifel Premix kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli ve LCD ekranda bar değeri 1.5 olana kadar su basmalısınız. İşlemin ardından doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa ya da işlemi yapamazsanız servis yardımı alabilirsiniz.

Digifel Premix C1 54 Arızası : Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı gidiş suyu sıcaklığından yüksek.

Geçici bir arıza durumudur. Bir süre kadar ekranda belirir ve daha sonra cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder. Sorun ancak sık sık meydana geliyor ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Digifel Premix C1 29 Arızası : Fan arızası.

Kombide fanın çalışmadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda sorun sadece fan ile alakalı değil elektronik kart ile alakalı da olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 30 Arızası : Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı.

Baca gazı sıcaklığının 80-90°C civarında olduğunu belirtir. Bu durumda baca tıkalı ya da yoğuşma suyu giderinde tıkanma durumu söz konusu olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 56 Arızası : Hatalı besleme voltaj sorunu.

Elektronik karta giden besleme voltajında sorun olabileceğini belirtir. Bu gibi durumlarda bir süre beklemeli ve cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir ve cihaz bu sırada kendini otomatik resetleyecektir. Uzun süre beklediniz ama sonuç değişmediyse eğer muhtemelen kart zarar görmüş ya da yanmış olabilir. Karta müdahale edilmesi açısından servis yardımı almalısınız. Yalnız müdahale sonrasında mutlaka “Kombi Regülatörü” kullanın. Aksi taktirde arıza durumu yeniden tekrar edebilir ve müdahale gören kart da bu durumda garantiye girmez.

Airfel Ecofel

1. Yeşil led hızlı yanıp sönüyor, 2. kırmızı led yanıyor : Düşük Su Basıncı

Kalorifer tesisatı su basıncının 1.0 barın altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer tesisatına yaklaşık olarak 1,5 bara kadar su doldurmanız gerekir. Ecofel kombinin sağ altındaki mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek panelin solunda yer alan manometre göstergesi 1,5 e gelene kadar su doldurmalısınız. Su basma işleminden sonra ledler düzelecek kombi çalışmaya başlayacaktır. Su doldurma işlemi sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız.

Sadece 2. kırmızı led yanıyor : Alev Yok

Bu arıza durumunda öncelikle dairenizdeki gaz vanalarını kontrol ediniz. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık olmasına rağmen, çeşitli sebeplerden dairenizde gaz olmayabilir. Bu yüzden dairenizde gaz olduğundan ve kombinize de gaz geldiğinden emin olmanız gerekir bunun için doğalgazlı ocağınızı açarak dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gaz yoksa eğer doğalgaz dağıtım şirketi ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Eğer dairenizde gaz varsa Ecofel kombiyi şalterinden yahut fişinden kapatıp açın. Yine düzelme olmuyorsa; kombi anakartının arızalanması, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olması veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu durum yaşanabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

1.yeşil led ve 2.kırmızı led yanıyor : Emniyet termostadı kapaması.

Kombideki suyun aşırı ısınması sebebi ile emniyet termostatının sistemi kapadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kombinin ayarı yüksek ise düşürün. Kombi altındaki vanaların açık konumda olup olmadığına bakın. Kapalı ise mutlaka açın. Cihazınız kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, vanalar kapalı ise açın ve en azından 2 kalorifer vanası mutlaka açık olsun. Buna rağmen arıza devam ederse cihazı şalterinden veya fişinden kapatıp yeniden açın. Arıza hala düzelmiyorsa mutlaka servisi arayın. Kombi ana eşanjöründe, üç yollu vana gurubunda veya sirkülasyon pompasında sorun olabilir. Kalorifer filtresinin tıkanması ya da kalorifer tesisatında tıkanma olması sebebi ile de bu sorun yaşanabilir. Servis çağırınız.

2.kırmızı led ve 3.yeşil led yanıyor : Baca Sistemi Hatası

Airfel Ecofel model kombiler hermetik olduğu için atık gaz sistemi fan ile sağlanır. Atık gaz sorunu yaşandığında ise; fan, prosestat ya da elektronik kartta sorun olabilir. Kombiye müdehalede bulunmadan servis çağırmanızı öneririz.

2.kırmızı led ve 3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Kalorifer NTC arızası.

Kalorifer sistemi NTC sensör sorunudur. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe arıza, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabilir. Servisi arayın.

1.yeşil led ve 2.kırmızı led hızlı yanıp sönüyor : Sıcak su NTC arızası.

Sıcak su NTC sensör arızasıdır. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe sorun, sensör borularında nem, sensör kablolarında kısa devre, kopma olabilir. Servisi arayın.

1.yeşil led ve 3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Yanlış iyonizasyon sorunu.

Kombide alev algılamada sorun yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Servisi arayın.

3 led de yanıyor : Pompa blokajı

Arıza değil, Normal çalışma durumudur. Pompanın devreye girdiğini belirtir. Arıza değildir.

3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Kalorifer sistemi talebi.

Arıza değil, Normal çalışma durumudur. Kalorifer sisteminin devrede olduğunu belirtir.

1.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Kullanım suyu talebi.

Arıza değil, Normal çalışma durumudur.Kombinin yaz konumunda olduğunu belirtir.

1.yeşil led yanıp sönüyor : Arıza değil

Normal çalışma durumudur. Normal çalışmadır.

1.yeşil led ve 3.yeşil led yanıyor : Arıza değil

Normal çalışma durumudur. Kombinin kış konumunda olup sıcak su musluğunun açıldığını yani sıcak su kullanımının sağlandığını belirtir.

3.yeşil led yanıyor : Arıza değil

Normal çalışma durumudur. Kombinin kış konumunda olup sıcak su musluğunun kapalı olduğunu yani sıcak suyun kullanılmadığını belirtir.

1.yeşil led yanıyor : Arıza değil

Normal çalışma durumudur. Kombinin yaz konumunda yani sadece sıcak su konumunda olup musluğun açık vaziyette olduğunu ve sıcak su beklentisine yanıt alındığını belirtir.

3 led de yanmıyor : Arıza değil

Normal çalışma durumudur. 3 ledin de yanmıyor olması kombinin yaz konumunda olup sıcak su talebinin olmadığını yani sıcak su musluğunun açık durumda olmadığını belirtir.

Airfel mx2

30 Ledi Yanıyor : Anakart ile iletişim Sorunu.

Bu arıza durumunda kombi çalışmasını durdurur ve bloke konuma geçer. Anakarttan haber alınamadığını yani iletişim kopukluğu olduğunu belirtir. Böyle bir sorunda kombiye müdahale etmemeli, arızanın onarılması açısından uzman yardımı almalısınız. Anakart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

40 Ledi Yanıyor : Baca Çekiş Problemi

Baca emniyet termostatında sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak kombiye müdahalede bulunmadan teşhis ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız

50 Ledi Yanıyor : Sirkülasyon Problemi

Kombide su sirkülasyonu sağlayan pompanın arızalanması, tesisatın tıkanması, filtrenin tıkalı olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu arıza durumunda cihazın su basıncını kontrol edebilirsiniz. Basınç düşük ise cihaza su basın. Basınç normal değerde ise ya da su basmanıza rağmen arızada düzelme olmuyor ise mutlaka Servis yardımı alın.

60 ve 70 Ledi Yanıyor : Donma Koruma Devrede

Bu bir arıza durumu değil bilgilendirme kodudur. Donma durumuna karşı pompanın çalıştığını ve brülörde yanmanın başladığını belirtir. Bir süre kadar durum devam eder ve bir süre sonra düzelir.

60 ve 80 Ledi Yanıyor : Don Koruma Devrede

Bu bir arıza durumu değil bilgilendirme kodudur. Don tehlikesine karşı pompa devreye girip çalıştığında ekranda belirir.

80 Ledi Yanıyor : Aşırı Isınma Sorunu

Kombi ana eşanjöründe aşırı ısınmadan dolayı güvenlik termostatı devreye girer ve kombiyi bloke eder. Kombinize önce reset atmayı deneyin. Resetleme işlemi sonrası kalorifer peteklerinin ve kombinin altındaki tesisat vanalarının açık olduklarından emin olun kapalı iseler açın. Bu kontrollerden sonra arıza yine devam etmekte ise başka bir işlem yapmadan mutlaka servis çağırın. Bu arızanın birçok nedeni olabilir. Pompa sıkışmış yada yanmış olabilir, kombi gaz valfinin ayarı bozulmuş olabilir, güvenlik termostadı arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

70 ve 80 Ledi Yanıyor : Alev Yok

Bürülörde alev olmadığını bildirir.. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce kombinizi resetleyin. Resetleme işlemini birkaç kez yapmanıza rağmen yine de sorunda düzelme olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz valfi ya da anakart ile alakalı bir sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

60,70 ve 80 Ledi Yanıyor : Sirkülasyon Yok

Kombinin suyu sirkülasyon yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombinin su basıncı düşük olabilir. Bar seviyesini kontrol etmelisiniz. Basınç düşük ise kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarın. İşlem sonrası doldurma musluğunu açık bırakmayın. Sorun düzelir ancak düzelme olmaz ise; resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza tekrarı durumunda arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

50,70 ve 80 Ledi Yanıyor : Kalorifer NTC Sensörü Isıyı Algılamıyor

Bu durumda sensör arızalı olabilir. Teknik açıdan sensörün yanı sıra kablolarda ya da sensöre bağlı borularda da sorun olabilme ihtimali vardır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

50 ve 60 Ledi Yanıyor : Kalorifer NTC Sensöründe Kısa Devre

Kalorifer gidiş suyu sensör kablolarında kısa devre olabileceğini belirtir. Tabi bu durumda sensör arızalı da olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına uzman servis desteği almanız gerekmektedir

50,60 ve 80 Ledi Yanıyor : Kalorifer Dönüş NTC Isıyı Algılamıyor.

Kalorifer dönüş suyu sensörü arızası durumunda, sensör kablolarında veya borularında sorun olması durumunda bu problem yaşanabilmektedir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmeksizin uzman yardımı almanız gerekmektedir.

50,60 ve 70 Ledi Yanıyor : Kalorifer Dönüş NTC Kısa Devre.

Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa devre olduğu zaman bu sorun yaşanabilir. Sensör arızası da söz konusu olabileceğinden arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanızda fayda vardır.

40 ve 70 Ledi Yanıyor : Alev kesintisi (cihaz ateşleme denemesi yapıyor).

Bu ledlerin yandığı durumda brülördeki alev kesilmiş ve cihaz ateşleme denemesi yapıyor diyebiliriz. Bu durumda konutta gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz girişlerine bakın. Vanalar kapalı ise açın. Cihazı resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; anakart, elektrotlar ya da gaz grubunda sorun olabilir. Önerimiz uzman yardımı almanız ve cihaza müdahalede bulunmamanızdır

40 ve 60 Ledi Yanıyor : Anakart Arızası

Bu arıza durumunda kombi bloke olur ve çalışmaz. Elektrik kablolarında ya da anakartın cam sigortasında sorun olabilir. Genelde anakart arızası olarak tabir edilen bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

40,50,60,70 ve 80 Ledi Yanıyor : Ekran Kartı ile iletişim Sorunu.

Öncesinde ekran kart değişimi yapıldı ise kombiye uygun olmayabilir ya da ayarları yanlış olabilir. Yeniden müdahale için uzman yardımı almalısınız. Daha öncesinde bir müdahale olmadı ise anakart arızalı olabilir ve ekran kartı ile iletişim sağlayamıyor olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından Airfel Servisi yardımı almanız gerekir.

Airfel mx2 yoğuşmalı

Airfel mx2 A01 Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının olağan sıcaklığın çok üzerinde olduğunu belirtir. Bu durumda limit termostat kombiyi emniyete alır ve aşırı sıcaklıktan korur. Kombi bu sebeple arızaya geçer. Kombinin susuz çalışmadığından emin olmalısınız. Yani bar değeri düşük ise su basmalısınız. Birkaç kez de resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorunun düzelmediği durumlarda servis yardımı almalısınız. Kombinizde pompa sıkışıklığı, kombi filtresinde tıkanma, ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme gibi arızalar söz konusu olabilir. Çözümü için mutlaka servis tarafından bakılması gereklidir.

Airfel mx2 A03 Arıza Kodu : Güvenlik kapatması,alev oluşum zaman aşımı

Kombi Brülöründe yanma oluşmadığı zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu gibi durumlarda önemli olan dairenizde gazın olmasıdır. Gaz yoksa bu sebeple sorun yaşanıyor olabilir. Digifel Duo kombinize gaz geldiğinden kesin olarak eminseniz eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Maksimum 3 kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelmezse eğer yapabileceğinize başka bir işlem yoktur. Ateşleme sorunlarında; gaz armatörü, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit ve sorunun çözümlenmesi için servisi çağırmalısınız.

Airfel mx2 A37 Arıza Kodu : Ana kart hatası

Kombi anakartında sorun olduğunu bildiren koddur. Servis Çağırınız.

Airfel mx2 A39 Arıza Kodu : Ana kart hatası

Kombi anakartında sorun olduğunu bildiren koddur. Servis Çağırınız.

Airfel mx2 A40 Arıza Kodu : Ana kart hatası

Kombi anakartında sorun olduğunu bildiren koddur. Servis Çağırınız.

Airfel mx2 A41 Arıza Kodu : Atık Gaz Hatası

Kombi baca sisteminde sorun olduğunu belirten koddur. Baca fanında, sensöründe veya anakartta sorun olabilir. Servis Çağırınız.

Airfel mx2 E04 Arıza Kodu : Alev oluşmadı tekrar ateşleme deniyor

Kombide ateşleme sonrası alev oluşmadığını ve tekrar denendiğini belirten koddur.

Airfel mx2 E05 Arıza Kodu : Don Koruması

Kombinin sirkülasyon pompasının don korumasında çalıştığını belirten koddur. Kombiye herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek yoktur. Kombi uzun süre don korumasından çıkmazsa eğer servis yardımı alabilirsiniz.

Airfel mx2 E06 Arıza Kodu : Don Koruması

Kombi brülörünün don korumasında çalıştığını belirten koddur. Kombiye herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek yoktur. Kombi uzun süre don korumasından çıkmazsa eğer servis yardımı alabilirsiniz.

Airfel mx2 E07 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı

Kalorifer tesisatındaki suyun 1 barın altına düştüğünde ekranda bu arıza kodu belirir. Bu arıza kodu ile karşılaştığınızda kombinizin altında bulunan su doldurma musluğu vasıtasıyla tesisata su basmanız gerekir. Su basınç değeri 1,5 olana kadar su doldurunuz. Su doldurma işlemi tamamlandığında ekrandaki hata kodu kendiliğinden kaybolacaktır. Su doldurma işlemi sonrasında musluğu kapatmayı unutmayınız. İşlem sonrası arıza durumunda düzelme olmazsa eğer kombinizi resetleyin. Arıza yine de düzelmezse, kombi su basınç sondasında arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı alınız.

Airfel mx2 E08 Arıza Kodu : Kalorifer devresi sirkülasyonunda hata var

Kalorifer sisteminde su sirkülasyonunun gerçekleşmediğini bildiren koddur. Kombinin altındaki vanaların ve kalorifer petek vanalarını kontrol ederek açık olduklarından emin olunuz. Su basıncını kontrol ediniz basınç 1 barın altındaysa 1,5 bara kadar kombiye su ekleyiniz. Kombiyi resetlemenize rağmen düzelme olmuyor ise servis çağırınız. Pompa sıkışmış yanmış yahut tesisatta tıkanma olabilir.

Airfel mx2 E09 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensörü hatalı

Sıcak su çıkış borusu üstünde yer alan sıcak suyun ısısını ölçen ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden servis çağırmalısınız.

Airfel mx2 E10 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensöründe kısa devre

Sıcak su çıkış borusu üstünde yer alan sıcak suyun ısısını ölçen ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden servis çağırmalısınız.

Airfel mx2 E11 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş suyu sensörü hatalı

Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer suyu sıcaklığını ölçen ntc sensöründe sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu nedenle de servis çağırın.

Airfel mx2 E12 Arıza Kodu : Kalorifer gidiş suyu sensörü hatalı

Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer suyu sıcaklığını ölçen ntc sensöründe sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu nedenle de servis çağırın.

Airfel mx2 E20 Arıza Kodu : İyonizasyon oluşmadı gaz valfi kapandı

Kombi iyonizasyon elektrotlarında yahut ana kartta sorun vardır. Servis çağırınız.

Airfel Compy

30 Ledi Yanıyor : Anakart ile iletişim Sorunu.

Bu arıza durumunda kombi çalışmasını durdurur ve bloke konuma geçer. Anakarttan haber alınamadığını yani iletişim kopukluğu olduğunu belirtir. Böyle bir sorunda cihaza müdahale etmemeli, arızanın onarılması açısından uzman yardımı almalısınız. Anakart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

40 Ledi Yanıyor : Baca çekişi sorunu.

Baca emniyet termostatında sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan teşhis ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız

50 Ledi Yanıyor : Sirkülasyon Problemi

Kombide su sirkülasyonu sağlayan pompanın arızalanması, tesisatın tıkanması, filtrenin tıkalı olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu arıza durumunda cihazın su basıncını kontrol edebilirsiniz. Basınç düşük ise cihaza su basın. Basınç normal değerde ise ya da su basmanıza rağmen arızada düzelme olmuyor ise mutlaka Servis yardımı alın.

60 ve 70 Ledi Yanıyor : Donma Koruma Devrede

Bu bir arıza durumu değil bilgilendirme kodudur. Donma durumuna karşı pompanın çalıştığını ve brülörde yanmanın başladığını belirtir. Bir süre kadar durum devam eder ve bir süre sonra düzelir.

60 ve 80 Ledi Yanıyor : Don Koruma Devrede

Bu bir arıza durumu değil bilgilendirme kodudur. Don tehlikesine karşı pompa devreye girip çalıştığında ekranda belirir.

80 Ledi Yanıyor : Aşırı Isınma Sorunu

Kombi ana eşanjöründe aşırı ısınmadan dolayı güvenlik termostatı devreye girer ve kombiyi bloke eder. Kombinize önce reset atmayı deneyin. Resetleme işlemi sonrası kalorifer peteklerinin ve kombinin altındaki tesisat vanalarının açık olduklarından emin olun kapalı iseler açın. Bu kontrollerden sonra arıza yine devam etmekte ise başka bir işlem yapmadan mutlaka servis çağırın. Bu arızanın birçok nedeni olabilir. Pompa sıkışmış yada yanmış olabilir, kombi gaz valfinin ayarı bozulmuş olabilir, güvenlik termostadı arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

70 ve 80 Ledi Yanıyor : Alev Yok

Bürülörde alev olmadığını bildirir.. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce kombinizi resetleyin. Resetleme işlemini birkaç kez yapmanıza rağmen yine de sorunda düzelme olmuyorsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz valfi ya da anakart ile alakalı bir sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

60,70 ve 80 Ledi Yanıyor : Sirkülasyon Yok

Kombinin suyu sirkülasyon yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombinin su basıncı düşük olabilir. Bar seviyesini kontrol etmelisiniz. Basınç düşük ise kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarın. İşlem sonrası doldurma musluğunu açık bırakmayın. Sorun düzelir ancak düzelme olmaz ise; resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza tekrarı durumunda arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

50,70 ve 80 Ledi Yanıyor : Kalorifer NTC Sensörü Isıyı Algılamıyor

Bu durumda sensör arızalı olabilir. Teknik açıdan sensörün yanı sıra kablolarda ya da sensöre bağlı borularda da sorun olabilme ihtimali vardır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

50 ve 60 Ledi Yanıyor : Kalorifer NTC Sensöründe Kısa Devre

Kalorifer gidiş suyu sensör kablolarında kısa devre olabileceğini belirtir. Tabi bu durumda sensör arızalı da olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına uzman servis desteği almanız gerekmektedir

50,60 ve 80 Ledi Yanıyor : Kalorifer Dönüş NTC Isıyı Algılamıyor.

Kalorifer dönüş suyu sensörü arızası durumunda, sensör kablolarında veya borularında sorun olması durumunda bu problem yaşanabilmektedir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmeksizin uzman yardımı almanız gerekmektedir.

50,60 ve 70 Ledi Yanıyor : Kalorifer Dönüş NTC Kısa Devre.

Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa devre olduğu zaman bu sorun yaşanabilir. Sensör arızası da söz konusu olabileceğinden arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanızda fayda vardır.

40 ve 70 Ledi Yanıyor : Alev kesintisi (cihaz ateşleme denemesi yapıyor).

Bu ledlerin yandığı durumda brülördeki alev kesilmiş ve cihaz ateşleme denemesi yapıyor diyebiliriz. Bu durumda konutta gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz girişlerine bakın. Vanalar kapalı ise açın. Cihazı resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; anakart, elektrotlar ya da gaz grubunda sorun olabilir. Önerimiz uzman yardımı almanız ve cihaza müdahalede bulunmamanızdır

40 ve 60 Ledi Yanıyor : Anakart Arızası

Bu arıza durumunda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Elektrik kablolarında ya da anakartın cam sigortasında sorun olabilir. Genelde anakart arızası olarak tabir edilen bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

40,50,60,70 ve 80 Ledi Yanıyor : Ekran Kartı ile iletişim Sorunu.

Öncesinde ekran kart değişimi yapıldı ise kombiye uygun olmayabilir ya da ayarları yanlış olabilir. Yeniden müdahale için uzman yardımı almalısınız. Daha öncesinde bir müdahale olmadı ise anakart arızalı olabilir ve ekran kartı ile iletişim sağlayamıyor olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından Airfel Servisi yardımı almanız gerekir.

Airfel AC24

AIRFEL AC24 Kombi E03 Arıza Kodu : Baca Sistemi Arızası

Bu sorunda cihazın çeşidi önemlidir. Hermetik cihazlarda atık gaz sistemi fan ile, bacalı cihazlarda atık gaz sistemi bacalı ile sağlanmaktadır. Cihazınız hermetik ise; bacanın yerinden çıkması, baca boyunun uzun olması, prosestat, fan ve anakartın arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanabiliyorken, cihazınız bacalı ise; baca sensörünün arızalı olması, bacanın çekmemesi veya tıkalı olması sebebi ile bu sorun yaşanabilir. Böyle bir sorunda cihaza müdahale etmeden Airfel Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

AIRFEL AC24 Kombi E04 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı Uyarısı

Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman tesisata su basmanız gerekir. Basıncı kontrol ederseniz 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Cihazın altında monteli olan doldurma musluğu ile tesisata 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu açık bırakmayın ve mutlaka kapatın. İşlemden sonra problem çözümlenecektir. Düzelme olmadığı taktirde cihazı resetlemeniz gerekir. Yine bir sonuç alamadıysanız, işlemi yapamadıysanız ya da arıza sıkça yaşanıyor ise Airfel Servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

AIRFEL AC24 Kombi E06 Arıza Kodu : Sıcak Su NTC Arızası

Kullanım suyu sensöründe sorun olduğunda, sensör kablolarında ya da sensör borularında sorun olduğunda karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak hiçbir işlem yapamazsınız. Arızanın teşhisinin yapılması ve arızanın giderilmesi için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

AIRFEL AC24 Kombi E07 Arıza Kodu : Kalorifer NTC Arızası

Kalorifer sistemindeki sensörde sorun olabileceğini belirtir. Yalnız sorunu sadece sensör arızasına bağlamamak gerekir. Sensör kablolarında ya da bağlı olduğu borularda da problem olabilmektedir. Arıza teşhisi ve sorunun çözümlenmesi için servisi arayın.

Airfel BC24

AIRFEL BC24 Kombi E01 Arıza Kodu : Alev Yok Hatası

Brülörde alevin oluşmadığı ya da kesinti olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer ilk yapmanız gereken gaz girişlerini kontrol etmek olsun. Vanaların kapalı şekilde olmadığından kesin anlamda emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise açık konuma getirmeniz gerekir. Vanalar açık ise cihaza reset atmanız gerekir. Resetleme işlemini de arıza düzelmediği sürece 3 kez yapabilirsiniz. Buna rağmen arıza yine devam ediyorsa Airfel Servisi yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumları genelde çok sık yaşanır. Anakart, gaz grubu ya da elektrotlarda problem olabilmektedir.

AIRFEL BC24 Kombi E02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Hatası

Su sıcaklığının yükselmesi sebebi ile aşırı ısınma emniyet termostatının devrede olduğunu belirtir. Genelde sık yaşanan sorunlar arasında gelir. Önce kombinizi resetlemelisiniz. Ardından tesisata ait ve peteklere ait vanaları kontrol etmelisiniz. Vanaların mutlaka açık olması gerekir. Vanalar açık ve reset uygulaması sonrasında da sorun devam ediyorsa eğer; üç yollu vana ya da pompa arızalı olabilir. Ana eşanjörde sorun olabilir. Kalorifer dönüş borusu içindeki pislik tutma özelliğindeki filtre tıkalı, tesisat tıkalı ya da tesisatta hava olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi arayın.

AIRFEL BC24 Kombi E03 Arıza Kodu : Baca Sistemi Arızası

Bu sorunda cihazın çeşidi önemlidir. Hermetik cihazlarda atık gaz sistemi fan ile, bacalı cihazlarda atık gaz sistemi bacalı ile sağlanmaktadır. Cihazınız hermetik ise; bacanın yerinden çıkması, baca boyunun uzun olması, prosestat, fan ve anakartın arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanabiliyorken, cihazınız bacalı ise; baca sensörünün arızalı olması, bacanın çekmemesi veya tıkalı olması sebebi ile bu sorun yaşanabilir. Böyle bir sorunda cihaza müdahale etmeden Airfel Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

AIRFEL BC24 Kombi E04 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı Uyarısı

Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman tesisata su basmanız gerekir. Basıncı kontrol ederseniz 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Cihazın altında monteli olan doldurma musluğu ile tesisata 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu açık bırakmayın ve mutlaka kapatın. İşlemden sonra problem çözümlenecektir. Düzelme olmadığı taktirde cihazı resetlemeniz gerekir. Yine bir sonuç alamadıysanız, işlemi yapamadıysanız ya da arıza sıkça yaşanıyor ise Airfel Servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

AIRFEL BC24 Kombi E06 Arıza Kodu : Sıcak Su NTC Arızası

Kullanım suyu sensöründe sorun olduğunda, sensör kablolarında ya da sensör borularında sorun olduğunda karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biridir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak hiçbir işlem yapamazsınız. Arızanın teşhisinin yapılması ve arızanın giderilmesi için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

AIRFEL BC24 Kombi E07 Arıza Kodu : Kalorifer NTC Arızası

Kalorifer sistemindeki sensörde sorun olabileceğini belirtir. Yalnız sorunu sadece sensör arızasına bağlamamak gerekir. Sensör kablolarında ya da bağlı olduğu borularda da problem olabilmektedir. Arıza teşhisi ve sorunun çözümlenmesi için servisi arayın.

Airfel Family Cond

Airfel Family Cond 10 Arıza Kodu : Alev Yok

Bu arıza durumunda kombi ekranında hata kodu ile birlikte “RESET” yazısı da belirir. Kombi alev algılamıyor yani ateşleme yapamıyor demektir. İlk olarak dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız. Ocağınızı yakarak dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Dairenizde gaz var ise kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombi ekranının üstünde bulunan açma-kapama düğmesine bir kez basmalı ve kombiye reset atmalısınız. Resetleme sonrasında da arıza durumu devam ediyor ise; anakart, gaz armatörü, iyonizasyon-ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Bu durumda kesin tespit ve arızanın çözümü için servis çağırmalısınız.

Airfel Family Cond 11 Arıza Kodu : Artık Alev Sorunu.

Bu arıza durumunda ekranda 11 hata koduyla birlikte anahtar simgesi de belirir. Alev sisteminde bir sorun var demektir. Alev algılanmıyor ya da brülörde yanma olmamasına karşın alevin algılandığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında ekranın üstünde yer alan açma-kapama düğmesine basılarak kombiye reset atmalısınız. Resetleme sonrasında düzelme olmuyorsa eğer; İyonizasyon elektrodunda, gaz armatüründe veya ana kartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 12 Arıza Kodu : Gelişmede yeniden teşebbüs.

Bu arıza durumunda kombi kapanmış ve bir süre sonra kendiliğinden açılmış demektir. Bir süre kadar bekleyin. Sorun kendiliğinden düzelecektir. Eğer düzelme olmaz ise servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 13 Arıza Kodu : Minimum gaz giriş basıncı.

Ekranda 13 hata koduyla birlikte anahtar simgesi de belirir. Geçici bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda cihaz kendi kendine arızayı çözümlemeyi dener. Uzun süre beklemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmuyor ise servis yardımı almalısınız.

Airfel Family Cond 14 Arıza Kodu : Minimum gaz giriş basıncı.

Ekranda 14 hata koduyla birlikte “RESET” simgesi de belirir. Böyle bir arıza durumunda ekranın üstünde yer alan açma-kapama düğmesine basılarak kombi resetlenmelidir. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız.

Airfel Family Cond 15 Arıza Kodu : Sebepsiz STAND-BY da alev durumu.

Kombinin çalışma sistemini durduran ve onu korumaya yarayan STAND-BY modu devreye girmiş durumda. Bu arıza durumunda ekranda anahtar ve “RESET” simgesi de belirir. Ekranın üstündeki açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmalısınız.

Airfel Family Cond 20 Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Ekranda 20 hata koduyla birlikte “RESET” yazısı da belirir. Bu gibi durumlarda kombi içerisindeki su aşırı ısındığından cihaz bloke konuma geçmiştir. Yani limit termostat açılmıştır. Bu arıza durumunda önce kombinin altındaki tesisat vanalarına göz atın, vanalar kapalı ise açın. Kombi kış konumunda ise kalorifer vanalarını açın ve en az 2 kalorifer peteği mutlaka kullanılır durumda yani vanaları açık olsun. Buna rağmen arıza devam etmekte ise ekranın üstünde bulunan açma-kapama düğmesine basarak kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız eğer birçok parçada sorun olabilir. Ana eşanjör kireçlendiğinde ya da tıkandığında, üç yollu vana konum değiştirdiğinde ya da ortada kaldığında, kalorifer filtresinde tıkanma olduğunda, pompa sıkıştığında, kalorifer tesisatında tıkanma olduğunda bu gibi durumlar yaşanabilir. Net tespit ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 21 Arıza Kodu : Duman Sensörü Kısa Devre

Ekranda 21 hata kodu ile birlikte anahtar ve “RESET” sembolü belirir. Bu arıza durumunda ekranın üstündeki açma-kapama düğmesine basarak kombiyi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmezse eğer servis çağırın.

Airfel Family Cond 22 Arıza Kodu : Duman sensöründe maksimum sıcaklık.

Ekranda 22 hata koduyla birlikte “RESET” simgesi de belirir. Bu arıza durumunda ekranın üstündeki açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Uygulama sonrasında arıza durumunda bir gelişme olmaz ise servisi aramalısınız.

Airfel Family Cond 24 Arıza Kodu : Giriş sensöründe maksimum sıcaklık.

Ekranda 24 hata koduyla birlikte “RESET” simgesi de belirir. Bu durumda açma-kapama düğmesine basarak ckombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 25 Arıza Kodu : Giriş sensöründe maksimum sıcaklık.

Ekranda 25 hata koduyla birlikte anahtar simgeside belirir. Bu arıza durumunda cKombiye müdahalede bulunmadan servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 26 Arıza Kodu : Dönüş sensöründe maksimum sıcaklık.

Ekranda 26 hata koduyla birlikte “RESET” simgesi de belirir. Bu arıza durumunda ekranın üstündeki açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında sonuç değişmiyorsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 27 Arıza Kodu : Dönüş sensöründe maksimum sıcaklık.

Ekranda 27 hata kodu ilebirlikte anahtar simgesi belirir. Böyle bir durumda kombiye müdahale etmeden servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 28 Arıza Kodu : Giriş ve çıkış sondası difransiyali arızası.

Ekranda 28 hata koduyla birlikte “RESET” ve anahtar simgesi de belirir. Böyle bir sorunda önce açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonucunda sonuç değişmiyorsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 29 Arıza Kodu : Baca sondası açık.

Çözüm Ekranda arıza kodu ile birlikte “RESET” simgesi ve anahtar simgesi de belirir. Bu durumda önce açma-kapama düğmesi ile resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında eğer sonuç değişmiyorsa mutlaka uzman yardımı alın.

Airfel Family Cond 30 31 36 38 Arıza Kodu : Hava basınç anahtarı sorunu.

30 ve 31 arıza kodlarında hava basınç anahtarının devir başında olduğunu belirtir. 36 ve 38 arıza kodunda da hava basınç anahtarının devrede olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda önce açma-kapama düğmesine basarak kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 33 Arıza Kodu : Fan devri düşük.

Fan motorunun devrinin düşük durumda olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda ekranda hem “RESET” sembolü hem de anahtar sembolü belirir. Bu gibi durumlarda önce açma-kapama işlemi uygulayarak kombiyi resetleyiniz. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Family Cond 34 35 Arıza Kodu : Fan devir sorunu.

34 arıza kodu fan devir başında demektir. 35 arıza kodu ise fan devir sonunda demektir. Bu gibi arıza durumlarında açma-kapama düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulamadan sonra sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka servis çağırınız.

Airfel Family Cond 40 Arıza Kodu : Sistem su basıncı düşük

Bu arıza durumunda sistem basıncının düşük olduğunu belirtir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce açma-kapama düğmesine basın. Daha sonra ekranın solunda yer alan “damla” simgeli düğmeye basarak sisteme otomatik su doldurma fonksiyonunu aktif hale getirin. Sisteme ideal su dolumu otomatik yapılacak ve işlem sonrasında sorun düzelecektir. Eğer arıza durumunda düzelme olmuyor ise servis çağırmanızı tavsiye ederiz

Airfel Family Cond 41 Arıza Kodu : Yetersiz sistem basıncı.

Ekranda anahtar simgesi de belirir. Sisteme su doldurma fonksiyonu devreye girmediği durumlarda belirir. Geçici bir arıza durumudur. Sistem sorunu kendi kendine çözümlemeye çalışır. Bir süre beklemelisiniz. Düzelme olmaz ise otomatik su doldurma fonksiyonunu devreye alabilir sisteme su basabilirsiniz.

Airfel Family Cond 42 Arıza Kodu : Su basınç anahtarı arızası.

Sistem su basıncını ölçme görevindeki basınç anahtarında sorun olabileceğini belirten bu arıza durumunda ekranda hem “RESET” simgesi hem de anahtar simgesi belirir. Bu arıza durumunda önce açma-kapama işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka servis yardımı alın.

Airfel Family Cond 50 59 Arıza Kodu : Elektronik pano sorunu.

Bu iki hata kodu da elektrik pano sorunudur. Bu arıza durumlarında ekranda hem “RESET” hem de anahtar sembolü belirir. Öncelikle cihazı birkaç kez kapatıp yeniden açmalısınız. İşlem sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer elektronik kartta sorun olabileceği için servis yardımı almalısınız.

Airfel Family Cond 60 Arıza Kodu : Sıcak su sensör arızası.

Bu arıza durumunda ekranda anahtar sembolü de belirmektedir. Kombiye herhangi bir müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız. Sıcak su sensöründe arıza, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre durumu söz konusu olabilir.

Airfel Family Cond 70 72 Arıza Kodu : Kısa devre/açık sonda sorunu.

Bu iki hata kodu da aynı anlama gelir. Ekranda da “RESET” sembolü ile birlikte anahtar sembolü belirir. Bu gibi arıza durumunda birkaç resetleme yani açma-kapama işlemi uygulamalısınız. Uygulamalardan sonra da sorunda düzelme olmaz ise servis çağırmalısınız.

Airfel Family Cond 71 Arıza Kodu : Maksimum giriş sonda sıcaklığı.

Bu arıza durumunda ekranda sadece arıza kodu yanıp söner. Bu gibi durumlarda herhangi bir müdahalede bulunmadan servisi aramalı yardım almalısınız.

Airfel Family Cond 77 Arıza Kodu : Düşük sıcaklık termostatı.

Ekranda hata kodu yanıp söner ve anahtar sembolü belirir. Bu durumda bir işlem uygulamadan servisi aramalısınız.

Airfel Family Cond 78 79 Arıza Kodu : Giriş-çıkış difransiyali sorunu.

Kombiyi birkaç defa kapatıp açmalı, sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız.

Airfel Family Cond 80 81 82 83 Arıza Kodu : Arıza Kodu Sistem anormalliği.

Sistem anormalliği olarak adlandırılan bu arıza durumlarında birkaç kapatıp-açma işlemi yani resetleme işlemi uygulamalısınız. Uygulamalar neticesinde sonuçta değişiklik olmazsa eğer servisi aramalısınız.

Airfel Family Cond 92 93 Arıza Kodu : Arıza Kodu Yoğuşma suyu sensör sorunu.

Yoğuşma suyu sensör arızasında cihazı birkaç kez kapatıp yeniden açmayı deneyin. Sorunda en ufak bir düzelme durumu olmazsa eğer servisi arayarak uzman yardımı alın.

Airfel Family Cond 94 95 Arıza Kodu : Arıza Kodu Yoğuşma suyu sensörü açık devre sorunu.

Öncelikle kombiyi kapatıp birkaç kez açarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Sorunda düzelme olmaz ise cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

Airfel Family Cond J0 Arıza Kodu : Kart elektrik bağlantısı yanlış.

Kart arızalı olup uzman ekip tarafından müdahale edildi ise bağlantısı yanlış yapılmış olabilir. Yeniden bağlantı yapılması gerekir. Bu nedenle servis çağırmalısınız.

Airfel Family Cond J1 Arıza Kodu : Kablolu uzaktan kumanda bağlantısı.

Kablolu uzaktan kumanda bağlantısında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bir süre kadar bekleyin. Sorunda düzelme olmaz ise mutlaka servis yardımı alın.

Airfel Logic

Airfel Logic F1 Arıza Kodu : Düşük su basıncı

Panelin sağında yer alan bar göstergesine bakacak olursanız eğer basıncın 1 barın altını gösterir. Kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu arıza durumunda kombiye su basmak ve basıncı yükseltmek gerekir. Kombinin sağ altında yer alan doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem sonrası sorun düzelir. İşlem sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Logic E1 Arıza Kodu : Alev kesintisi sorunu.

Bu arıza durumunda E1 hata koduyla birlikte LED lamba kırmızı renkte yanar. Bu arıza durumunda öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Gaz var ise kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombinizi “off” konumuna getirin birkaç saniye sonra bir önceki konumu (yaz veya kış konumu) neyse o konuma geri alın. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrar edin. Yine de sorunda bir düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi sorunlarda; gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrodunda problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Logic E2 Arıza Kodu : Aşırı sıcaklık sorunu.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklığının maksimum değeri geçtiğini belirtir. Bu durumda LED lamba kırmızı renkte yanar. Kombiyi önce birkaç kez kapatıp açın. Basınç değerine bakın, basınç 1 bardan düşükse, kombiye 1,5 bara kadar su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer peteklerinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Uygulamalardan sonra yine de sorunda düzelme olmuyorsa; tesisatta ya da filtrelerde tıkanma olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Airfel Logic E3 Arıza Kodu : Atık gaz sorunu.

Baca sisteminde tıkanma olabilir ya da baca çekişinde problem olabilir. LED ekran kırmızı renkte yanar. Bu gibi durumlarda cihaz bacalıysa baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalıysa temizlenmeli, çekmiyorsa çekiş kuvvetlendirilmeli, baca sensörü kontrol edilerek sorun görülürse değiştirilmelidir. Cihaz hermetikse eğer; fan, anakart, prosestat gibi parçalar ile baca kontrol edilmeli, sorun neyse onarımı yapılmalıdır.

Airfel Logic E6 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensör sorunu.

Sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Logic E7 Arıza Kodu : Kalorifer sensör sorunu.

Isıtma ntc sinde yani sensörde, sensör bağlantıları ya da borularında sorun olabileceğini belirten uyarı kodudur. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Dialog

Airfel Dialog E1 Arıza Kodu : Alev kesintisi sorunu.

Bu arıza durumunda E1 hata koduyla birlikte LED lamba kırmızı renkte yanar. Bu arıza durumunda öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Gaz var ise kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombinizi “off” konumuna getirin birkaç saniye sonra bir önceki konumu (yaz veya kış konumu) neyse o konuma geri alın. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrar edin. Yine de sorunda bir düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi sorunlarda; gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrodunda problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Dialog E2 Arıza Kodu : Aşırı sıcaklık sorunu.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklığının maksimum değeri geçtiğini belirtir. Bu durumda LED lamba kırmızı renkte yanar. Kombiyi önce birkaç kez kapatıp açın. Basınç değerine bakın, basınç 1 bardan düşükse, kombiye 1,5 bara kadar su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer peteklerinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Uygulamalardan sonra yine de sorunda düzelme olmuyorsa; tesisatta ya da filtrelerde tıkanma olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Airfel Dialog E3 Arıza Kodu : Atık gaz sorunu.

Baca sisteminde tıkanma olabilir ya da baca çekişinde problem olabilir. LED ekran kırmızı renkte yanar. Bu gibi durumlarda cihaz bacalıysa baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalıysa temizlenmeli, çekmiyorsa çekiş kuvvetlendirilmeli, baca sensörü kontrol edilerek sorun görülürse değiştirilmelidir. Cihaz hermetikse eğer; fan, anakart, prosestat gibi parçalar ile baca kontrol edilmeli, sorun neyse onarımı yapılmalıdır.

Airfel Dialog E4 Arıza Kodu : Düşük su basıncı

Panelin sağında yer alan bar göstergesine bakacak olursanız eğer 1 barın altını gösterir. Kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu arıza durumunda kombiye su basmak ve basıncı yükseltmek gerekir. Kombinin sağ altında yer alan doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem sonrası sorun düzelir. İşlem sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Dialog E6 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensör sorunu.

Sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Dialog E7 Arıza Kodu : Kalorifer sensör sorunu.

Isıtma ntc sinde yani sensörde, sensör bağlantıları ya da borularında sorun olabileceğini belirten uyarı kodudur. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Minimax

Airfel Minimax E1 Arıza Kodu : Alev kesintisi sorunu.

Bu arıza durumunda E1 hata koduyla birlikte LED lamba kırmızı renkte yanar. Bu arıza durumunda öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Gaz var ise kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombinizi “off” konumuna getirin birkaç saniye sonra bir önceki konumu (yaz veya kış konumu) neyse o konuma geri alın. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrar edin. Yine de sorunda bir düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi sorunlarda; gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrodunda problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Minimax E2 Arıza Kodu : Aşırı sıcaklık sorunu.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklığının maksimum değeri geçtiğini belirtir. Bu durumda LED lamba kırmızı renkte yanar. Kombiyi önce birkaç kez kapatıp açın. Basınç değerine bakın, basınç 1 bardan düşükse, kombiye 1,5 bara kadar su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer peteklerinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Uygulamalardan sonra yine de sorunda düzelme olmuyorsa; tesisatta ya da filtrelerde tıkanma olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Airfel Minimax E3 Arıza Kodu : Atık gaz sorunu.

Baca sisteminde tıkanma olabilir ya da baca çekişinde problem olabilir. LED ekran kırmızı renkte yanar. Bu gibi durumlarda cihaz bacalıysa baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalıysa temizlenmeli, çekmiyorsa çekiş kuvvetlendirilmeli, baca sensörü kontrol edilerek sorun görülürse değiştirilmelidir. Cihaz hermetikse eğer; fan, anakart, prosestat gibi parçalar ile baca kontrol edilmeli, sorun neyse onarımı yapılmalıdır.

Airfel Minimax E4 Arıza Kodu : Düşük su basıncı

Minimax kombi panelinde yer alan bar göstergesine bakacak olursanız eğer 1 barın altında olduğunu görürsünüz. Kombi kalorifer tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu arıza durumunda kombiye su basmak ve basıncı yükseltmek gerekir. Kombinin sağ altında yer alan doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem sonrası sorun düzelir. Su doldurma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız. İşlem sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Minimax E6 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensör sorunu.

Minimax kombi sıcak su NTC si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Minimax E7 Arıza Kodu : Kalorifer sensör sorunu.

Minimax kombi kalorifer NTC sensöründe, sensör bağlantıları ya da borularında sorun olabileceğini belirten uyarı kodudur. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.