Teknik Servis için Profesyonel Destek

Çalışkan Teknik Servis

Firmamız Teknik servis Kapsamında Profesyonel Kadrosu ile İstanbul’da Haftanın 7 Günü Servis Hizmeti Sunmaktadır, Çağrı merkezimizi Arayarak Randevu Kaydı oluşturabilirsiniz. Çalışkan Teknik Servisi olarak kombilerde Auer marka ve model Kombilerde olaşabilecek Arızaları listeledik, Amacımız Müşterilerimiz, Kombi Kullanıcıları ve Ustalarımızın Kombi Alanında Arızaları çözmesi adına Derlediğimiz Arıza Kodları ile İşlemleri daha Kısa sürede tamir ve bakımını kolaylaştırmak.

Auer Kombi Arıza Kodları

Auer Marka Kombiler için Arıza kodları, Kombilerin çalışma prensibleri birbirine benzer olsa da markalarına göre farklılık gösterebilir. Auer Kombi tamiri için ilgili markada uzmanlaşmış kişilerin işlem yapması gerekmektedir.

Auer Kombiler için Arıza kodları ve Yapılması gereknler Aşağıda listelenmiştir

Altus Kombi Arıza Kodları ve çözümleri

Maximax

Auer Maximax LP Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı Arızası

Kombinin sol altında bulunan basınç göstergesine bakacak olursanız, basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Sağ alt kısımda bulunan mavi ya da siyah doldurma musluğunu sol tarafa doğru çevirip basınç göstergesi 1,5 bar olana kadar su doldurmalısınız. İşlem sonrasında doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Uygulama bitiminde sorun çözümlenecektir. Arızada düzelme olmazsa eğer “R” konumlu reset düğmesine basabilirsiniz. İşlemi yapamazsanız ya da işlem sonrası arızada düzelme olmazsa Servis yardımı almalısınız.

Auer Maximax HL Arıza Kodu : Aşırı Isınma Arızası

Öncelikle “R” konumlu reset düğmesine basarak kombinizi birkaç kez resetleyiniz. Kombiniz kış modundaysa yani kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarının açık olduğundan ve en azından 2 kalorifer peteğinin vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Kombi altındaki tesisat boruları üzerindeki vanalar da açık olmalıdır. Bu kontrollerden sonra arızada yine bir düzelme olmuyorsa eğer; kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma olabilir. Devir daim pompası sıkışmış olabilir. Ana eşanjör kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir. Üç yollu vanada sorun olabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için mutlaka servisi arayınız.

Auer Maximax AF Arıza Kodu : Prosestat Arızası

Bu arıza durumu kombinin baca sisteminde bir sorun olduğu anlamına gelmektedir. Kombide fandan aldığı pozitif basınç ile atık gaz sisteminde bir problem olup olmadığını karta bildiren prosestadın arızalı olabileceğini belirtir. Prosestatın yanı sıra sorun fan ya da elektronik kartta da meydana gelmiş olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için uzman servis yardımı almalısınız.

Auer Maximax Hb Arıza Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası

Kalorifer gidiş hattı borusunun üzerinnde bulunan sensörde sorun olabileceğini belirtir. Sensörün bağlı olduğu kablolarda kısa devre ya da kopukluk da söz konusu olabilir. Arızanın kesin teşhisi ve çözümü için servisi yardımı alınız.

Auer Maximax db Arıza Kodu : Kullanım Suyu Sensörü Arızası

Kullanım suyu çıkış borusu üstünde bulunan sıcak su sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Sensörün bağlı olduğu kablolarda kopma ya da kısa devre problemlerinde de ekranda bu hata kodu yer alır. Arızanın önce tespit edilmesi sonra onarılması açısından servis yardımı alınız.

Auer Maximax Anahtar ve Alev Üzerine / İşareti Arızası : Ateşleme Hatası

En çok meydana gelen arıza durumlarından biridir. Kombinin başarılı bir şekilde ateşleme işlemini yapamadığını belirtir. Bu sorunda servis çağırmadan önce dairenizdeki gaz olduğundan emin olmanız gerekir. Gaz vanalarının açık şekilde olması gerekmektedir. Ayrıca kombini gaz girişindeki vananın açık olduğundan emin olmanız gerekir. Gaz kontrolü sonrasında gaz ile alakalı sorun yoksa eğer Maximax model kombinize “R” konumlu düğmeye basarak reset atmalısınız. Arıza tekrarı halinde reset işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza düzelmiyorsa eğer başka bir işlem yapmadan mutlaka servisi aramalısınız. Bu gibi sorunlarda; gaz valfinde, elektronik kartta ya da elektrotlarda (iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında) bir problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Auer Maximax C1 Arıza Kodu : Düşük Voltaj Arızası

Gaz valfinin çalışması için bobinlerine yeterli akımın gelmediğini belirten bir arıza durumudur. Gaz valfi açılamadığından cihaz ateşleme işlemini başarılı bir şekilde yapamaz ve kombi çalışmaz ve bu arızayı verir. Bu gibi durumlarda sorun gaz valfinde veya elektronik kartta olabilir. Ayrıca kablo grubunda da sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından servis yardımı almanızı öneririz.

Auer BC / HC

E01 Arıza kodu : Ateşleme Hatası

Auer Kombiye yeteri kadar gaz gelmiyor demektir. Kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombinizi resetleyiniz. Arıza durumu düzelmez ise 3 kereye kadar resetleme işlemini tekrar ediniz. Sorun yinede düzelmiyor ise kombi içerisindeki ateşleme elektrotlarında, iyonizasyonda, gaz valfinde yada ana kartta sorun var demektir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

E02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Yüksek ısı durumunda kombi kendini kapatır. Servis çağırmadan önce Auer kombiyi resetlemelisiniz. Bu işlemi servis öncesi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman servis ekibinden yardım almalısınız. Pompa sıkışmış yahut sistem tıkalı olabilir. Sisteminiz eskiyse petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz.

E03 Arıza Kodu : Atık gaz sisteminde problem olduğu anlamına gelir. Kombi bacasında tıkanma yada yerinden çıkmış olabilir kontrol edin ve temizleyin. Arıza durumu devam ederse veya çok sık tekrarlar ise Fan, anakart ya da prosestat arızası vardır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

F05 Arıza Kodu : Kombinizin kalorifer sıcaklık sensörü arızalanmış demektir. Kombiyi resetleseniz de arıza durumunda düzelme olmayacaktır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

F06 Arıza Kodu : Sıcak su sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmemelisiniz. Zaten yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza ancak yerinde görülerek tespit edilebilir ve gereken müdahale sağlanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E10 Arıza Kodu : Kombi su basıncı 1.0 barın altına düştüğünden dolayı arıza kodu yanar. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç göstergesi 1.5 bara gelene kadar su basınız.Arıza durumu düzelecektir. Su basmanıza rağmen arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında da arıza durumu düzelmez ise kombi su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E25 Arıza Kodu : Sıklıkla karşımıza çıkan arızalardan biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseldiğini belirtir. Önce tesisat vanaları daha sonrasında kalorifer vanaları kontrol edilmelidir. Vanaların kapalı olması halinde açık konuma çevirmek gerekir. Vanalar açık ise R konumlu düğmeye getirerek cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza yine devam ediyorsa eğer; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, tesisat tıkalı olabilir ya da kalorifer filtresi pislik ile tıkanmış olabilir. Net arıza teşhisi yapılması ve sorunun onarılması için servis çağırınız.

E35 Arıza Kodu : Alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce R konumlu düğmeye basarak cihazı resetleyiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme durumu olmuyorsa eğer; iyonizasyon çubuğunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E80 Arıza Kodu : Kombinizin ana kartı bozulmuş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E97 Arıza Kodu : Kombinize gelen elektrik voltajında dengesizlik olabilir. Kombinizi resetleyin. Bu problem çok sık yaşanıyorsa eğer kombi voltaj regülatörü takmanızda yarar vardır, kombinizin ana kartı zarar görebilir.

E98, E99 Arıza Kodları : Kombinizin ana kartında arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Yüksek Voltaj ve Düşük Voltaj dan Kaynaklı Arızaları önlemek için Kombinize Regülatör taktırın, Yüksek voltajdan veya düşük voltajdan kaynaklı arızanın ücretini elektrik idaresinden talep edebilirsiniz. Detaylı Bilgi için Bizi Arayın 0 212 451 04 25

Nasıl Çalışıyoruz?

Randevu sistemi ile çalışmaktayız. Whatsapp veya telefon ile iletişim kurarak kayıt alıyoruz. Randevunuz oluşturulduktan sonra gün içerisinde veya en geç ertesi gün adresinize geliyoruz. Teknik servis için Personel adresinize gelmeden 30 dakika öncesinden sizi bilgilendirerek müsait durumunuza göre geçiş sağlamaktadır.

İşlem süreci;

İşlemleriniz bittikten sonra servis sonu değiştirilen parça veya parçalar 1 yıl süre ile garanti kapsamına alınır ve yapılan tüm işlemlerde bilgilendirme ve garanti fişi whatsapp veya E-posta yolu ile siz değerli müşterilerimize iletilir. Kombi teknik Servisinden haftanın 7 günü servis hizmeti alabilirsiniz. Tüm marka ve model arızalı kombiler için servis hizmeti sunmaktayız. Cihazlara bulundukları yerde müdahale edilir. Gerek duyulduğu taktirde kombiniz veya kombi parçanız ekip arkadaşlarımız tarafından atölyemize getirilir. Cihaz atölyede işlem görürken tarafınıza bilgilendirme yapılır ve onarımı sağlanır.