Teknik Servis için Profesyonel Destek

Çalışkan Teknik Servis

Teknik Servisi işini Severek yapmaktayız ve Kalite, güven ile Hizmet vermekteyiz, Şirketimiz kombilerde Daikin marka ve model Kombilerde olaşabilecek Arızaları listeledik, Amacımız Müşterilerimiz, Kombi Kullanıcıları ve Ustalarımızın Kombi Alanında Arızaları çözmesi adına Derlediğimiz Arıza Kodları ile İşlemleri daha Kısa sürede tamir ve bakımını kolaylaştırmak.

Daikin Kombi Arıza Tespiti

Daikin Marka Kombiler için Arıza kodları, Kombilerin çalışma prensibleri birbirine benzer olsa da markalarına göre farklılık gösterebilir. Daikin Kombi tamiri için ilgili markada uzmanlaşmış kişilerin işlem yapması gerekmektedir.

Daikin Kombilerde Arıza kodları ve Yapılması gereknler Aşağıda listelenmiştir

Daikin Kombi Arıza Kodları ve çözümleri

Condens

Daikin Condense LP Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı
Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 0,4 barın altına düşmüş ise anakart bu arızayı verir. Kalorifer tesisatında kaçak olması durumunda su basıncı düşer. Bu nedenle tesisatta oluşabilecek kaçak ve sızıntıları kontrol ediniz. Eğer su basıncı düşük ise (1 barın altında) su doldurma vanasını açarak kombinin 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su dolduma işlemi bittikten sonra su doldurma vanasını mutlaka kapatınız.

Daikin Condense HL Arıza Kodu : Aşırı Isınma
Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 90°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Hatanın giderilmesi ve normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz

Daikin Condense AF Arıza Kodu : Prosestat devrede değil
Kombinin baca sisteminde veya presostat elemanında bir sorun olduğunda bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense Hb Arıza Kodu : CH dönüş NTC hatası
Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense db Arıza Kodu : Kullanım suyu NTC hatası
Eğer kullanım sıcak suyu sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense bC Arıza Kodu : Ateşleme hatası veya brülör kontrol hatası
Gaz tipi olarak doğalgaz seçili ise üç ardışık başarısız ateşlemeden sonra bu hata meydana gelir. Eğer gaz tipi LPG seçili ise bir başarısız ateşlemenin ardından bu hata meydana gelmektedir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense G1 – 01 Arıza Kodu : Gaz valfi modülasyon hatası
Eğer gaz valfi modülasyon bağlantısında bir arıza meydana gelmişse kombi bu hatayı verir. Ancak kombi minimum kapasitede yanmaya devam eder. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense A5 Arıza Kodu : Prosestat kontağı kapalı-kararsızlık hatası
Fanın çalışmamasına rağmen presostat kontağı 15 saniye boyunca kapalı konumda ise bu hata meydana gelir. Presostat kontağı açıldığında hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına geri döner. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense Fr Arıza Kodu : Donma
Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 1°C nin altına düşerse bu hata meydana gelir. Eğer sıcaklık değeri 1°C nin üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına devam eder. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense HP Arıza Kodu : Yüksek su basıncı
Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 2.8 barı aştığında bu arıza meydana gelir. Su basıncı 2.5 barın altına düştüğünde ise hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense Ht Arıza Kodu : CH gidiş NTC aşırı ısınma
Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 88°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Su sıcaklığı 75 °C altına düştüğünde hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense FL Arıza Kodu : Baca gazı NTC aşırı ısınma hatası
Baca gazı sıcaklığı 100°C yi aştında bu hata meydana gelir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense CL Arıza Kodu : Reküperatör yoğuşma suyu hata tespiti
Reküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata meydana gelmektedir. Yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense FE Arıza Kodu : Fan encoder sinyali hatası
Fan modülasyon sinyali 5 saniyelik bir süre boyunca istenilen aralık dışındaysa, fan çalışsa bile bu uyarı verilir. Ancak işlem fan modülasyonu olmadan devam eder. Sinyal istenilen aralığa geldiğinde ise uyarı otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense rb Arıza Kodu : CH Dönüş NTC hatası
Eğer merkezi ısıtma suyu dönüş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense Fb Arıza Kodu : Baca gazı NTC prob hatası
Eğer baca gazı sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense b2 Arıza Kodu : İyonizasyon Bileşen Hatası
Alev sinyali 15 saniye boyunca algılanmaz ise bu hata meydana gelmektedir. Alev sinyali 2 saniyede algılanır ise kombi normal çalışmaya yeniden başlar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense b4 Arıza Kodu : Beklenmeyen İyonizasyon Hatası
Brülör kapalı iken en az 20 saniye boyunca sözde bir alev tespit edilirse bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense b3 Arıza Kodu : Gaz Valfi Geri besleme Hatası
Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense b5 Arıza Kodu : Gaz valfi geribesleme hatası 2
Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense b6 Arıza Kodu : Beklenmeyen gaz valfi geri besleme hatası
Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense LE Arıza Kodu : Düşük voltaj hatası
Eğer besleme voltajı 170V un altına düşerse bu hata meydana gelir. Besleme voltajı 180V un üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense Fh Arıza Kodu : Yüksek baca gazı sıcaklığı uyarısı
Eğer baca gazı sıcaklığı 95°C yi aştığında bu hata meydana gelir ve kombi durur, Anti-Fast cycle time aktif hale gelir. Eğer baca gazı sıcaklığı 85 °C nin altına düşerse, kombi normal çalışmaya devam eder. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz

Premix

10-64 Gaz valfi devresi hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

10-65 Gaz valfi akımı hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

11-64 Alev oluşmaması Gaz vanasının açık olduğundan emin olun. 3. başarısız ateşleme denemesinden sonra kazanı resetleyin.

11-65 Alev stabilizasyonu hatası Kazanın yeniden ateşleme yapmasını bekleyin.

11-66 Güvenlik süresinde alev kaybı 3. başarısız ateşleme denemesinden sonra kazanı resetleyin.

11-67 Kazan devredeyken alev kaybı Geçici hata. Kazanın tekrar devreye girmesini bekleyin.

12-64 İyon kontrol sapması çok yüksek Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

12-65 SCOT sistem aktüatör hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

12-66 İyon baz değerinin alt değeri aşması Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

12-67 İyon baz değerinin üst değeri aşması Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

12-68 İyon baz değerinin, bir önceki değere göre, fazla değişkenlik göstermesi Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun. 12-69 Sınırda ofset adaptasyonu Kazan çalışmaya devam eder fakat yetkili servise başvurun.

12-70 Ofset adaptasyonu uygulanamama hatası Kazan çalışmaya devam eder fakat yetkili servise başvurun.

13-64 Fan hızı hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

13-65 Fan hızı hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

16-64 Yüksek baca gazı sıcaklığı Reset gerekiyorsa cihazı resetleyin. Problem devam ediyorsa veya tekrarlıyorsa yetkili servis ile irtibata geçin.

1J-64 Limit termostat hatası
– Radyatör vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. – Sistem basıncını kontrol edin, düşükse tamamlayın. – Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

80-01 Dönüş sıcaklık sensörü hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

81-01 Gidiş sıcaklık sensörü hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

81-65 Solar sensör hatası Solar sensör devre dışı. Yetkili servise başvurun.

8A-46 Donmaya karşı koruma
Gidiş sıcaklık sensörü 1°C’nin altında değer okuyorsa cihaz bloke olur. Su sıcaklığının 1°C nin üstüne çıkmasını bekleyin. Kazan devreye girecektir. 8H-64 Gidiş sıcaklığının hızla yükselmesi Radyatör vanalarının yeterli su sikülasyonunu sağlayacak kadar açık olduğundan emin olun. Kazan bir süre sonra kendiliğinden çalışacaktır.

8H-65 Yüksek gidiş-dönüş sıcaklık farkı
Radyatör vanalarının yeterli su sirkülasyonunu sağlayacak kadar açık olduğundan emin olun. Kazan bir süre sonra kendiliğinden çalışacaktır. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

E1-64 Yanlış alev sinyali Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

E1-65 Dahili SCOT sistem hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

E1-66 Kalibrasyon hatası Kazanın kendi başına tekrar çalışmasını bekleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

E1-67 Kalibrasyon yapamama Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

E1-68 İyon baz değeri fabrika değeri dışında yada yanlış kaydedilmiş Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

E1-69 CRC parametre hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

E1-70 CRC parametre hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

E1-71 EK kilitlenme hatası Kallıcı hata. Yetkili servise başvurun. E1-72 SCOT alev güçlendirici hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

E1-73 Dahili kart hatası Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

H9-01 Dış hava sensörü hatası Kazan çalışmaya devam eder fakat dış hava sensörü devre dışıdır. Yetkili servise başvurun.

HC-01 Kullanım sıcak suyu hatası Kazan çalışmaya devam eder fakat daha konforlu sıcak su temini için yetkili servise başvurun.

HJ-08 Yüksek sistem basıncı Sistem basıncını 0.8 bar seviyesine inene kadar boşaltın (Suyu radyatörlerden boşaltabilirsiniz.

HJ-09 Düşük sistem basıncı Doldurma vanası vasıtasıyla sistemi basınç değeri 0.8 bar seviyesine çıkana kadar su ile doldurun.

HJ-10 Su basıncı sensörü hatası Yetkili servise başvurun.

J6-01 Yüksek gidiş suyu sıcaklığı Radyatör vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. Sistem basıncını kontrol edin, düşükse tamamlayın. Kazanı, reset gerekiyorsa resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

J6-20 Yüksek dönüş suyu sıcaklığı Kazanı, gerekiyorsa, resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

J6-21 Dönüş sıcaklığı gidiş sıcaklığından yüksek
Reset gerekmez.
Bir süre sonra kazan tekrar devreye girer. Hatanın tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

JJ-64 Baca gazı sıcaklık sensörü hatası Kazanı resetleyin. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

U2-01 Düşük besleme voltajı hatası Cihaz durur. Yetkili servise başvurun.

U2-01 Yüksek besleme voltajı hatası Kazan çalışmaya devam eder fakat yetkili servise başvurun.

U4-65 Opentherm bağlantı hatası Kazan, termostatı yok sayar ve çalışmaya devam eder. Yetkili servise başvurun.

U4-66 CAN-Bus iletişimi zaman aşımı Kazan çalışmaya devam eder. Hata tekrarlarsa, yetkili servise başvurun.

U4-67 Reset denetimi Kazanın elektrik bağlantısını kesip tekrar açın. Hata tekrarlarsa yetkili servise başvurun.

UA-64 BCC güncellemesi sırasında kapanma Yetkili servise başvurun.

UA-65 BCC güncellemesi gerekiyor Yetkili servise başvurun.

UA-66 Dahili EEPROM – BCC-ID uyuşmazlığı Yetkili servise başvurun.

UA-67 BCC yerine takılı değil Yetkili servise başvurun.

UA-68 Uyumsuz BCC hatası Yetkili servise başvurun.

UA-69 Uyumsuz BCC versiyonu hatası (yazılımsal). Yetkili servise başvurun.

UA-70 BCC güncelleme hatası Yetkili servise başvurun.

UH-08 Tarih ve zaman ayarlanmadı.
Eğer enerji tüketimini ölçme fonksiyonu hiç çalışmadıysa yada durduysa, çalıştırmak için tarih ve zaman ayarı yapılmalıdır. Kullanıcı ayar menüsünden T parametreleri yardımı ile tarih ve zaman ayarı yapın.

Daylux Plus

Daylux Plus Kombi ER 03 Hata Kodu : Baca Gazı Aşırı Isınma

Baca gazı işletme değerinin üst sınırına çıktığında (yani 105°C üzerinde olduğunda), baca çekişinde sorun olduğunda, su akışı sağlanmadığında kombi ekranında ER 03 hata kodunu verir. Bu durumda önce kullanıcı olarak sistemde su olup olmadığına bakın. Yetersiz su durumu söz konusu ise cihaza su basın. Ardından birkaç resetleme işlemi uygulayın. Kombi altında bulunan tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edin, kapalı ise mutlaka açın. Bu uygulamalardan sonra sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka servis yardımı alın.

Daylux Plus Kombi ER 04 Hata Kodu : Donma problemi.

Kalorifer devresindeki suyun sıcaklığının 1°C nin altına düştüğünü belirtmektedir. Bu durumda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Su sıcaklığı normal değere gelene kadar sistem bloke vaziyette kalır. Normal değere geldiğinde ise sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise mutlaka servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 05 Hata Kodu : Sensör konum arızası.

Kalorifer giriş sıcaklığı çıkış sıcaklığından yüksek ise bu arıza kodu belirir. Sistem bu durumda bloke vaziyette kalır. Net arıza tespiti ve onarımı adına mutlaka servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 07 Hata Kodu : Aşırı ısınma ikazı.

Kalorifer devresi su sıcaklığının 95°C üstüne çıktığını belirtir. Sistem bu durumda otomatikman bloke olacaktır. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında sorunda eğer düzelme olmaz ise mutlaka servis yardımı alın.

Daylux Plus Kombi ER 08 – ER 09 Hata Kodu : Aşırı ısınma kilitlenmesi.

Kombi kalorifer devresi su sıcaklığı eğer 105°C üzerine çıktığında kombi kendisini korumaya almak için bloke eder. Önce kombide yeterli su olup olmadığı kontrol edilmeli ve basınç düşük 1 bardan düşük ise 1,5 bara kadar su basılmalıdır. Daha sonrasında kombinin altınaki tesisat vanaları ve petek vanaları kontrol edilmeli vanalar kapalı ise açılmalıdır. Son olarak servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumu yine devam ediyorsa; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış olabilir, pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor veya ortada bir yerde kalıyor olabilir, kalorifer tesisatı tıkanmış olabilir. Servis desteği alarak sorunun çözümlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Daylux Plus Kombi ER 11 Hata Kodu : Yanlış alev sinyali.

Kombide gaz valfi kapalı iken brülörde alevin devam ettiğini belirtir. Böyle bir arıza durumunda kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiye başka bir müdahalede bulunmadan arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 12 – ER 14 – ER 16 Hata Kodu : Alev Kaybı Hatası

CihaKombinin çalışması esnasında brülörde alev kaybı yaşandığını belirtir. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Kombiye servis öncesi birkaç resetleme uygulaması yapmalısınız. Arıza durumunda yine de düzelme olmaz ise arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 13 Hata Kodu : Alev Yok

3 ateşleme denemesi sonrasında yanma olmadığını belirtir. Kombi bu arıza durumunda ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Bu durumda dairede gaz var mı kontrol edilmelidir. Gaz vanaları eğer kapalı şekilde ise açık konuma çevrilmelidir. En son olarak da cihaz resetlenmelidir. Yine de bir düzelme olmaz ise bu durumda; elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme-iyonizasyon elektrodlarında sorun olabilir. Net bir teşhis için servis ekipleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Daylux Plus Kombi ER 15 Hata Kodu : Alev oluşumu yok.

2 ateşleme denemesi sonrasında alevin algılanmadığını belirtir. İyonizasyon arızası olarak da bilinir. Bu arıza durumunda servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında düzelme durumu olmazsa eğer; gaz valfinde, elektronik kartta ya da iyonizasyon elektrodunda problem olabilir. Kesin tespit ve onarım için servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 17 Hata Kodu : Gaz valfi devresi arızası.

Brülörün çalışmasından sonra gaz valfinin kapalı olmasına karşın alevin hala algılandığını belirtir. Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan mutlaka servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 18 Hata Kodu : Gaz valfi akım arızası.

Gaz valfine gönderilen akım eğer tolerans dışında ise bu sorun yaşanır. Birkaç resetleme işlemi uygulamalı sorun düzelmezse eğer servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 19 – ER 20 Hata Kodu : Fan hızı arızası.

Fan hızı çalışma limitlerine istenen sürede ulaşılamadığında veya limitlerin dışına çıktığında bu sorun yaşanır. Fan arızası söz konusu olabilir. Tespit ve onarım için mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Daylux Plus Kombi ER 21 Hata Kodu : Düşük su basınç arızası.

Sistem su basıncının düşük durumda olduğunu yani cihazın suya gereksinim duyduğunu belirtir. Sistem su basıncı muhtemelen 0,8 barın altındadır. Sistem bu durumda bloke olur ve cihaz çalışmaz. Tesisata su bastığınızda sorun düzelebilir. Daylux Plus Scot model kombinin sağ altında monteli durumda olan siyah doldurma musluğunu yavaşça sola çevirmeli ve tesisata 1,5 bar kadar su basmalısınız. Uygulamayı yaptığınızda sorununuz düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Yine sorun düzelmiyor veya işlemi yapamıyorsanız eğer bu durumda servisi aramalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 22 Hata Kodu : Yüksek su basınç arızası.

Sistem su basıncının yüksek olduğunu yani muhtemelen 3 barı gördüğünü belirtir. Bu arıza durumunda yüksek olan su basıncını düşürmek için kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmını açarak su boşaltmalısınız. Basıncı bu şekilde ideal konuma (1.5 bara) kadar ulaştırdığınızda sorun düzelecektir. İşlemi bu şekilde sonlandırabilirsiniz. Arıza durumu sık sık tekrarlanıyor ise mutlaka servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 23 Hata Kodu : Kalorifer gidiş suyu sensör arızası.

Kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza meydana geldiğini belirten bir uyarı kodudur. Bu durumda sensörün kablolarında kopma ya da kısa devre söz konusu olabilir, sensör boruları nem yapmış olabilir. Kesin tespit ve onarım için servisi aramanız gerekmektedir.

Daylux Plus Kombi ER 24 Hata Kodu : Kalorifer dönüş suyu sensör arızası.

Bu durum ise kalorifer dönüş suyu sensörünün arızalı olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Sensör arızasının yanı sıra sensör bağlantılarında veya borularında sorun da olabilir. Kesin tespit ve onarım için mutlaka servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 25 Hata Kodu : Baca gazı sensör arızası.

Baca gazı sensöründe yani ntc sinde sorun olabilir. Ntc kablolarında kısa devre, kopma durumları söz konusu olabilir veya sensör borularında nemlenme olabilir. Kesin tespit ve onarım için servis yardımı alınmalıdır.

Daylux Plus Kombi ER 26 Hata Kodu : Boyler sensör arızası.

Boylerin sensörünün arızaya geçtiğini belirtmekte olan bir hata durumdur. Bu durumda sensör kabloları kopmuş olabilir, bağlantı yerinden çıkmış veya kablolar birbirine temas ediyor olabilir. Servisi arayarak yardım almanız gerekir.

Daylux Plus Kombi ER 27 Hata Kodu : Dış hava sensör arızası.

Dış hava sensöründe hata olduğunu belirtmektedir. Dış hava sensörü yalnız her kombide bulunan bir parça değildir. Dışarıya bağlantısı yapılır ve dışarının sıcaklığına göre kombinin çalışmasını sağlar. Dış hava sensörü olan kombilerde dış hava sensöründe arıza söz konusu olabilir. Dış hava sensörü olmayan kombilerde bu sorun yaşanıyor ise elektronik aksamda bir problem olabilir. Tespit ve onarım için servisi aramalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 28 Hata Kodu : Su basınç anahtarı sorunu.

Su basınç anahtarı kombi tesisatındaki suyu ölçme görevindedir. Arıza meydana geldiğinde net olarak ölçüm yapamaz ve bu sebeple basıncı gösteremez. Bağlantılarda sorun olabilir ya da su basınç anahtarında problem olabilir. Tespit ve çözüm için Daylux Plus Servisi’ni aramanız gerekir.

Daylux Plus Kombi ER 30 – ER 31 Hata Kodu : CkC parametre arızası.

Öncelikle cihaza birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa veya arıza devam ediyorsa Daylux Plus Servisi yardımı alın.

Daylux Plus Kombi ER 32 Hata Kodu : Şebeke Voltaj Hatası

Şebeke voltajının 170 Vac ile 255 Vac aralığı dışında ise bu sorun yaşanır. Kombiye ya da daireye gelen voltajın düşük ya da yüksek olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda voltaj düzelene kadar beklemeli ve bu süre zarfında cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Otomatik resetleme işlemi yapılacaktır. Uzun süre beklediniz ama sonuç değişmiyorsa, dairenize gelen voltajı ölçtürdünüz ve ideal konumda ise bu durumda elektronik kartta sorun olabilir. Elektronik kart tamiri ya da değişimi ile sorun giderilebilir. Yalnız arızanın tekrar etme durumu olabileceğinden yine bir elektronik kart sorunu yaşamamak için mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 34 Hata Kodu : BCC uygun değil.

Bu durum Boiler Chip Card’ın uyumlu olmadığını ya da yanlış takıldığını belirtir. Bu gibi arıza durumlarında net tespit ve onarım için servis yardımı alınmalıdır.

Daylux Plus Kombi ER 35 Hata Kodu : BCC takılı değil.

Daylux Plus Kombi Boiler Chip Card’ın takılmadığını veya takılarak çıkartıldığını belirtir. Bu durumda servis desteği almalı cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 36 Hata Kodu : EK üretim arızası.

Ek üretim sorunu oluştuğunu belirten bir hata durumudur. Bu durumda cihazınız çalışmaz. Birkaç reset denemesi yapmalı, arıza durumu devam ediyor ise servis yardımı alınmalıdır.

Daylux Plus Kombi ER 37 Hata Kodu : Boiler Chip Card güncelleme hatası.

Herhangi bir müdahale gerçekleştirmeden arıza tespiti ve onarımı için mutlaka servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 40 Hata Kodu : Akış gradyanı sorunu.

Daylux Plus Kombi Su sıcaklığı artış hızı eğer parametre ayarlarının üstünde ise bu sorun yaşanır. Bu durumda servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumu devam ederse eğer tespit ve çözüm için servis yardımı almanız gerekir.

Daylux Plus Kombi ER 41 Hata Kodu : Gidiş ve dönüş sıcaklık farkı sorunu.

Kalorifer devresi gidiş ve dönüş sıcaklık farkı eğer parametre değerlerinden farklı ise bu sorun yaşanır. Cihaza müdahalede bulunmadan arıza tespiti ve onarımı için servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 61 Hata Kodu : İyon kontrol sapması arızası.

Daylux Plus Kombi İyonun kontrolden çıktığını belirten bir arıza kodudur. Bu durumda servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme uygulamalarından sonra da arıza durumu eğer devam ediyorsa müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 62 Hata Kodu : Scot Sistem Arızası.

Cihazda sistematik bir sorun oluştuğunu bildirmektedir. Reset işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 64 – ER 65 – ER 66 – ER 74 Hata Kodu : Kalibrasyon hatasıdır.

Bu durumda cihazınız kilitlenir. Cihaza reset atınız. Düzelmez ise servis ekiplerinden destek alınız.

Daylux Plus Kombi ER 67 Hata Kodu : Geçersiz iyon bazı sorunu.

Servis öncesi resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servisi aramalı yardım almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 95 Hata Kodu : Programlama modu.

Daylux Plus Kombi Sistemin programlama moduna geçtiğini belirtir. Bu gibi durumlarda önce birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmaz ise mutlaka servis yardımı almalısınız.

Daylux Plus Kombi ER 96 Hata Kodu : Reset denetim arızası.

Daylux Plus Kombi Cihaza fazla reset atıldığı zaman bu hata kodu karşımıza çıkmaktadır. Cihazı şalterinden kapatın yeniden açarsanız sorun düzelecektir. Sorun devam ederse eğer bu durumda servis yardımı alabilirsiniz.

Daylux Plus Kombi ER 97 Hata Kodu : Bilinmeyen arıza.

Daylux Plus Kombi Çok sık karşılaşılmayan bir arıza durumudur. Servis öncesi ancak reset işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında arızanın devam ettiği durumlarda servis yardımı alınmalıdır. Ancak yerinde görülür ise net tespit ve müdahale yapılabilir.

Daylux Plus Kombi ER 88 – ER 98 – ER 99 Hata Kodu : Diğer scot arızaları.