Teknik Servis için Profesyonel Destek

Çalışkan Teknik Servis

Teknik Servisi işini Severek yapmaktayız ve Kalite, güven ile Hizmet vermekteyiz, Şirketimiz kombilerde Viessmann marka ve model Kombilerde olaşabilecek Arızaları listeledik, Amacımız Müşterilerimiz, Kombi Kullanıcıları ve Ustalarımızın Kombi Alanında Arızaları çözmesi adına Derlediğimiz Arıza Kodları ile İşlemleri daha Kısa sürede tamir ve bakımını kolaylaştırmak.

Viessmann Kombi Arıza Tespiti

Viessmann Marka Kombiler için Arıza kodları, Kombilerin çalışma prensibleri birbirine benzer olsa da markalarına göre farklılık gösterebilir. Viessmann Kombi tamiri için ilgili markada uzmanlaşmış kişilerin işlem yapması gerekmektedir.

Viessmann Kombilerde Arıza kodları ve Yapılması gereknler Aşağıda listelenmiştir

Viessmann Kombi Arıza Kodları ve çözümleri

Vitopend 100

Viessmann Vitopend 100 Ob Arıza Kodu :
Vitopend 100 kombi ekranında 0b arıza kodu veriyor ise ısıtma suyu sirkülasyonu düşük diyebiliriz. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında düzelme olmuyor ise, eşanjör hava yapmış veya su akış sensörü de arızalanmış olabilir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 A0 Arıza Kodu :
Vitopend 100 kombi A0 Arıza Kodu veriyor ise eğer Gaz şebekesinden gelen gaz basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak bilgi almalısınız.

Viessmann Vitopend 100 E0 / F6 Arıza Kodu :

Brülör blokajında baca sistemi ile alakalı baca gazı sensörünün kapalı konuma geçtiğini belirleyen hata kodudur. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitopend 100 F2 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Hatası
Aşırı ısınma limit termostatı aşırı ısınma sebebi ile atar. Kombi eşanjöründeki sıcaklık olması gerekenin üstüne çıktı ise bu sorun yaşanmış demektir. Bu durumda kombi eğer petek konumunda ise petek vanalarının ve kombinin altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalı, kapalı ise açmalısınız. Kombiyi birkaç kez resetlemeli sorun düzelmiyorsa arızanın çözümü için servisi aramalısınız. Ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma, üç yollu vana arızası, pompanın sıkışması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması veya limit termostat arızası gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Tespit için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 F3 Arıza Kodu :
Brülör çalışır durumdayken cihaz alev almış durumda. Brülörün çalışır durumda olmasına rağmen kombinin yanlış alev algıladığını belirtir. Kullanıcı olarak kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise; elektronik kartta, gaz armatöründe veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 F5 Arıza Kodu :
Kombide baca sisteminde problem olduğunda bu arıza kodunu verir. Kombi baca bağlantısının yerinden çıkmadığından ve çıkış ağzını poşet vb. yabancı bir meddenin kapamadığından emin olmak için kontrol ediniz. Eğer fan çalışıyorsa, fan devri yetersiz veya prosestat arızalıdır. Fan çalışmıyor ise fan yada anakart arızalıdır. Kombiyi servis çağırmadan önce resetleyiniz. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 F4 Arıza Kodu :
Kombide ateşleme oluşmuyor yada ateşleme sonrası alev oluşmuyor diyebiliriz. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin. Gaz vanaları kapalı durumda ise açın. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz geldiğinden eminseniz resetleme işlemi uygulayın. Maksimum 3 resetleme sonrasında sorun devam etmekte ise servis yardımı alın. Anakartta, gaz valfinde veya elektrotlarda sorun olabilir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 F30 Arıza Kodu :
vitopend 100 kombi f30 arıza kodu veriyor ise kalorifer NTC sensörü arızalı diyebiliriz. Kalorifer sensöründe veya kablolarında sorun olabilir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitopend 100 38 Arıza Kodu : Kombi kalorier çıkış NTC sensörü kısa devre yaptığında yada temassızlık söz konusu olduğunda kombi bu uyarı kodlarını vermektedir. Bu durumda petekler ısınmaz ve sensör değişimi gerekebilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. 38 arızasının tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

Viessmann Vitopend 100 F38 Arıza Kodu :
vitopend 100 kombi f38 arıza kodu veriyor ise Kalorifer sensöründe temassızlık var diyebiliriz. Bu durumda kablo grubuna müdahale edilir veya sorun kalorifer sensöründe ise sensör değişimi ile sorun çözümlenir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz. F38 arızasının tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

Viessmann Vitopend 100 F51 Arıza Kodu :
vitopend 100 kombi f51 arıza kodu veriyor ise kombide sıcak su NTC sensör sorunu var diyebiliriz. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir ya da sorun sensör kablolarında olabilir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 B0 / B8 Arıza Kodu :
vitopend 100 kombi B0 veya B8 arıza kodu veriyor ise kombide baca gazı sensörü sorunu var diyebiliriz. Baca gazı sensöründe arıza, kablolarda kopma ve kısa devre veya borularında nemlenme olduğunda bu sorun yaşanır. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitopend 100 59 Arıza Kodu : Kombi kullanım sıcak suyu sensöründe kesinti olduğunda yada kısa devre oluştuğunda Vitopend 100 kombi ekranında bu uyarı kodları belirmektedir. Bu durumda kombi sıcak su sağlamaz ve sensörün değişimi gerekebilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Arıza tamir videomuzu izlemek için tıklayınız.

Vitodens 050

Buraya Ekle

Vitodens 100

Viessmann Vitodens 100 0b Arıza Kodu : Isıtma suyu debisi düşük.
Kombi eşanjörü hava yaptıysa veya su akış sensörü arızalandıysa ekranda 0b hata kodu yer alır. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 OC Arıza Kodu : Şebeke gerilimi düşük.
Kombiye gelen voltajın düşük olduğunda vitodens 100 kombi ekranında oc hata kodu verir. Voltajlar kendiliğinden düzelebilir bu yüzden bir süre kadar beklemelisiniz. Kombi bu durumda otomatik resetlenir, bu sebeple de kullanıcı olarak resetleme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Sorun uzun süre beklemeniz sonucunda değişmiyorsa eğer anakart yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Anakart tamiri ya da değişimi ile sorun çözümlenir. Yalnız sorun tekrar edebileceğinden kombi regülatörü kullanmanız şarttır.

Viessmann Vitodens 100 10 / 18 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklık sensöründe sorun.
Kombi dış hava sensöründe temassızlık ya da kısa devre gibi durumlar olduğunda vitodens 100 kombi ekranında 10 / 18 hata kodunu verir. Dış hava sensörü kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştırmaktadır. Dış hava sensöründe bu aksaklık var ise sorun yaşanır, dış hava sensörü yoksa eğer elektrik aksağında sorun olabilir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 30 / 38 Arıza Kodu :
Kombi ısı sensöründe sorun. Kombi ısı sensöründe kısa devre ya da temassızlık olduğunda ekranda bu hata kodlarından biri yer alır. Bu durumda önce kombiyi resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 50 / 58 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensöründe sorun.
Kombi sıcak su NTC sensöründe arıza, sensör kablolarında kısa devre ya da kopukluk olduğunda bu sorun yaşanır. Sensör boruları nemlenmiş de olabilir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 51 / 59 Arıza Kodu : Kalorifer Gidiş sıcaklık sensöründe sorun.
Vitodens 100 kombinin kalorifer gidiş sıcaklık ntc sinde arıza veya kısa devrenin olduğunu belirten arıza kodudur. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 A9 Arıza Kodu :
vitodens 100 kombinin, oda termostatı ile bağlantının kurulamadığı belirten arıza kodudur
Oda termostatı bağlantısında sorun olabilir veya kombi oda termostatı ile iletişim halinde değildir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 E4 Arıza Kodu : Besleme gerilim sorunu
Bu durumda şebeke adaptöründe sorun var diyebiliriz. Bir süre kadar beklemeli sorun düzelmiyorsa eğer, arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 E6 Arıza Kodu : Düşük su basınç sorunu.
Vitodens 100 model kombilerde tesisat su basıncının düşük olduğunu belirten bir arıza kodudur. Ekranda böyle bir hata kodu gördüğünüzde panelin hemen solunda bulunan bar göstergesine (manometreye) bakın. 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Vitodens 100 model kombinin altında siyah ince uzun çubuk şeklindeki doldurma musluğunu sola çevirin, su sesi gelecek ve bar göstergesinde ilerleme olacaktır. 1,5 bara kadar su basın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa kombiye resetleme işlemi uygulayın. Resetleme işlemi sonrasında da arıza devam ederse, arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 B5 / E5 / F0 Arıza Kodu :
Dahili iç hata olduğunu belirten arıza kodlarıdır.
Bu arıza durumlarında kombi resetlenmelidir. Reset sonrası kombide düzelme olmaz ise arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 F2 Arıza Kodu : Aşırı ısınma sorunu.
Vitodens 100 model kombide su sıcaklığının olması gereken seviyenin üzerinde olduğunu belirten arıza kodudur. Kombi bu arıza durumda kendisini emniyete alınır ve çalışmaz. Bu durumun birçok sebebi vardır. Öncelikle kombiniz kış konumunda ise kombi altındaki kalorifer tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanalar kapalı ise açmanız gerekir. Açık olmasına karşın sorun yaşanıyor ise birkaç kombiye resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise mutlaka servisi aramalısınız. Ana eşanjörün kireçlenmesi-tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, kalorifer filtresinde tıkanıklık olması, üç yollu vananın arızalı olması ve pompanın sıkışması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 F3 Arıza Kodu : Yanlış Alev
vitodens 100 kombi ekranında F3 hata kodu veriyor ise brülörün çalıştığını ve yanlış alev sinyalinin olduğunu belirtir. Bir süre beklemeli ve sonrasında kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da sorun düzelmezse eğer Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 F4 Arıza Kodu : Ateşleme Hatası
vitodens 100 kombi ekranında f4 arıza kodu verdiğinde, kombinin bir sebeple ateşlemeyi yapamadığını belirtir. Bu durumda kullanıcı olarak önce evinizde gaz olduğundan emin olmanız gerekir. Bu nedenle de önce gaz girişlerini kontrol edin, evinizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakarak kontrol edebilirsiniz. Kombinize gaz geliyorsa eğer birkaç resetleme uygulaması yapın. Resetleme sonrasında da sorun düzelmezse eğer servisi arayın. İyon ve ateşleme çubuğunda, elektronik kartta ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 F5 Arıza Kodu : Hava Prosestat Hatası
Arızanın nedenine hava akış sorunu da diyebiliriz. Fan, prosestat ya da anakart arızalarında bu sorun yaşanabilir. Kombinizi resetleyiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 F7 Arıza Kodu : Su basınç sensör arızası.
Su basınç sensörü kombi basıncını ölçme görevindedir. Arızalandığı zaman işlev sağlayamaz ve kombi basıncını yanlış gösterir. Bu durumda parça değişimi gerekeceğinden servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 F8 Arıza Kodu : Gaz valfi Arızası
Gaz valfinin kapanmadığını ya da kapatmayı geç yaptığını belirten bir arıza kodudur. Sorun sadece gaz valfinde değil elektronik kartta da olabilir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 F9 Arıza Kodu : Fan Arızası
Brülörün devreye girmesi sırasında fanın devir düşürmesi ya da brülörün beklediği verimi sağlamaması gibi durumlarda kombi bu arıza kodunu vermektedir. Birkaç kez resetleme işlemi uygulamalı, sorunda düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı almalısınız. Sorun sadece fan ile alakalı değil, elektronik kart ile alakalı da olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 FA Arıza Kodu : Fan motoru sürekli çalışıyor.
Fan sürekli çalıştığında ve durması gereken yerde durmadığında bu sorun yaşanır. Bu durumda sorun sadece fan ile alakalı değil anakart ya da prosestat ile alakalı da olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 Fd Arıza Kodu : Elektronik kart sorunu.
Kombi bu arıza durumunda çalışmaz. Elektronik kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitodens 100 FE Arıza Kodu : Elektrik devresinde sorun.
Bu arıza durumuda elektronik kart sorunu olarak bilinir. Elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.