Teknik Servis için Profesyonel Destek

Çalışkan Teknik Servis

Teknik Servisi işini Severek yapmaktayız ve Kalite, güven ile Hizmet vermekteyiz, Şirketimiz kombilerde Warmhaus marka ve model Kombilerde olaşabilecek Arızaları listeledik, Amacımız Müşterilerimiz, Kombi Kullanıcıları ve Ustalarımızın Kombi Alanında Arızaları çözmesi adına Derlediğimiz Arıza Kodları ile İşlemleri daha Kısa sürede tamir ve bakımını kolaylaştırmak.

Warmhaus Kombi Arıza Tespiti

Warmhaus Marka Kombiler için Arıza kodları, Kombilerin çalışma prensibleri birbirine benzer olsa da markalarına göre farklılık gösterebilir. Warmhaus Kombi tamiri için ilgili markada uzmanlaşmış kişilerin işlem yapması gerekmektedir.

Warmhaus Kombilerde Arıza kodları ve Yapılması gereknler Aşağıda listelenmiştir

Warmhaus Kombi Arıza Kodları ve çözümleri

Priwa

E 02 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombinin verimli ve düzgün çalışabilmesi için kalorifer tesisatında su basıncının 1 ila 2 bar arasında olması gerekmektedir. Kombinin manometresini kontrol ettiğinizde basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz, işlem sonrası su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu düzelecektir. Yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondasında arıza olabilir servis çağırınız.

E 03 Hata Kodu : Yüksek Su Basıncı
Kalorifer sisteminde yüksek su basıncı olduğunu bildiren hata kodudur. Aşırı su basıncı olduğunda kombi emniyet vanası fazla suyu boşaltır, emniyet ventili açmadığı için kombi hata kodu vermektedir. Kombi su boşaltma musluğundan su alarak, basıncı düşürün. Arızanın sürekli tekrarlaması halinde su doldurma musluğunun kapalı olduğundan emin olmak için kontrol edin. Arızada düzelme olmaz ise Su doldurma musluğu veya Genleşme tankında arıza olabilir. Sıcak su eşanjörü patlamış olabilir. Servis çağırın.

E 04 Hata Kodu : Sıcak Su NTC Arızası
Sıcak Kullanım Suyu Sıcaklık algılayıcı arızası. Kartın NTC kullanım suyu sıcaklık algılayıcısında arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 05 Hata Kodu : Kalorifer NTC Arızası
Kalorifer Gidiş Sıcaklık Sensörü arızası. Elektronik kart gidiş NTC sensöründe arıza arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 14 Hata Kodu : Baca Sistem Hatası
Atık Gaz Sıcaklık Sensörü arızası Elektronik kart, atık gaz sensöründe bir anormallik belirlediğinde bu arıza durumu belirir. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 15 Hata Kodu : Baca Fan Arızası
Fan arızası (geribildirim / besleme) Fan bloke olmuştur. Aşırı dış hava basıncı olabilir. Kombiyi resetleyiniz, düzelme olmaz ise bir kaç kez daha deneyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırınız.

E 06 – rE 08 Hata Kodu : Ateşleme yok.
Kalorifer veya sıcak kullanma suyu talebi durumunda önceden belirlenmiş süre içerisinde kombi ateşlenmiyor. Cihazın ilk kez ateşlenmesinde veya uzun bir süre çalıştırılmamasından sonra “ateşleme engeli durumunun kaldırılması için müdahalede bulunulması gerekebilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 07 Hata Kodu : Aşırı Isınma Sorunu
Emniyet/Güvenlik Termostatı Müdahalesi (çift Kal. sensörü) Normal çalışma sırasında herhangi bir arızadan ötürü içeride aşırı ısınma oluşursa kombi aşırı ısınma nedeniyle arıza konumuna geçer ve çalışmayı durdurur. Bir müddet bekledikten sonra Kombi RESET düğmesine basın. Arıza durumu tekrarlar ise kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olduğunu kontrol edin. En az 2 kalorifer peteğinin vanaları açık olmalıdır. Arıza düzelmez veya sürekli tekrar ederse servis çağırınız.

E 09 Hata Kodu : Susuz çalışma
Kalorifer sisteminde susuz çalışma Tesisat hattında veya kombide su kaçağı Yetkili tesisatçıya ve/veya yetkili servise kontrol ettirin.

E 10 Hata Kodu : AUX Gidiş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili servis çağırın.

E 16 Hata Kodu : AUX Dönüş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 11 Hata Kodu : Gaz valfi modülatörü bağlantısı kopuk ve/veya gaz valfi arızası. Dahili arıza Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 17 Hata Kodu : 2 NTC sıcaklık sensörü arasında Maksimum fark arızası. Yetersiz sirkülasyon Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili tesisatçı ve servis çağırın.

E 19 Hata Kodu : Okuma girişi debimetre ile WFS seçimi. Dahili arıza. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 28 Hata Kodu : Maksimum kilitlenme sayısına ulaşıldı Kullanılabilir RESET sayısına ulaşıldı. Dikkat: Arızayı üst üste en fazla 5 defa resetlemek mümkündür, ardından en azından bir saat boyunca fonksiyon durdurulur ve en fazla 5 deneme olmak üzere, saat başına bir deneme hakkı daha kazanılır. Kombi kapatılıp açıldığında 5 deneme daha yapılabilir.

E 37 Hata Kodu : Düşük Voltaj
Düşük voltaj arızası Kombinin çalışması için gerekli voltaj öngörülen sınırların altına düştüğünde görülür. Elektrik voltajının normal koşullara dönmesiyle, kombiyi resetlemeye gerek kalmadan kombi tekrar çalışır. Bu arıza durumu meydana gelen kombilerde, kombi voltaj regülatörü kullanılmasını tavsiye ederiz. Arızanın tekrarlaması halinde kombi zarar görebilir ve yüksek maliyetler çıkabilir.

E 40 Hata Kodu : Elektrik ağı frekansı hatası Elektrik frekansında dalgalanma. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 41 Hata Kodu : Birbirini izleyen 6 ateşleme sonrasında alev kaybı Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 42 Hata Kodu : Basma butonlarında arıza Buton arızası. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 43 Hata Kodu : Oda Termostatı (OT) iletişim arızası Oda termostatı bağlantısında kopma veya iletişim kaybı. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 44 Hata Kodu : Alev olmadan gaz valfi açma süresinin aşılması arızası. Gaz vanası beklenenden daha büyük bir süre açık kalırsa oluşur normal işleyişi için kombi çalışmaya devam eder. Kombiyi resetleyiniz.

E 62 Hata Kodu : Kalibrasyon isteği
Elektronik beyin kalibrasyon yokluğunu algılar. Elektronik kartın değiştirilmesi durumunda kontrol edin veya parametreler bölümünde bir hava ve gaz varyasyonun değiştirilmesi durumu için gerekli olur. Kalibrasyon tamamlandığında sona erer.

E 72 Hata Kodu : Ateşleme oluşmaması nedeniyle Delta T hatası Gaz hattı vanaları kapalı veya baca problemi Gaz hattı vanalarının açık olduğunu ve baca atımını/sirkülasyonunu kontrol edin.

E 74 Hata Kodu : İkinci Kal. Sıcaklık Sensörü arızası
Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 80 Hata Kodu : Gaz valfi arızası
Gaz valfi arızalıdır. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 81 Hata Kodu : İlk çalıştırmada yanma problemi (1, 2)
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 82 Hata Kodu : Yanma problemi arızası
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 83 Hata Kodu : Geçici kötü yanma arızası Gaz basıncı ve/veya baca hattı problemi Gaz basıncını ve baca hattını kontrol ettirin.

E 88 Hata Kodu : Gaz hattı devresinde arıza Gaz vanası bileşenlerinde bir arıza tespit edildi.

E 96 Hata Kodu : Baca Sistem hatası. Kombi hava emiş veya atık gaz kanalında tıkanıklık olabilir. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmuyor ise servis çağırınız.

E 98 Hata Kodu : Elektronik kart başlama (ilk çalışma) arızası Dahili arıza Yetkili servis çağırın

E 99 Hata Kodu : Genel arıza Kombi içinde bir hata algılandı. RESET düğmesine basın

Priwa Plus

E 02 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombinin verimli ve düzgün çalışabilmesi için kalorifer tesisatında su basıncının 1 ila 2 bar arasında olması gerekmektedir. Kombinin manometresini kontrol ettiğinizde basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz, işlem sonrası su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu düzelecektir. Yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondasında arıza olabilir servis çağırınız.

E 03 Hata Kodu : Yüksek Su Basıncı
Kalorifer sisteminde yüksek su basıncı olduğunu bildiren hata kodudur. Aşırı su basıncı olduğunda kombi emniyet ventili fazla suyu boşaltır, emniyet ventili açmadığı için kombi hata kodu vermektedir. Kombi su boşaltma musluğundan su alarak, basıncı düşürün. Arızanın sürekli tekrarlaması halinde su doldurma musluğunun kapalı olduğundan emin olmak için kontrol edin. Arızada düzelme olmaz ise Su doldurma musluğu veya Genleşme tankında arıza olabilir. Sıcak su eşanjörü patlamış olabilir. Servis çağırın.

E 04 Hata Kodu : Sıcak Su NTC Arızası
Sıcak Kullanım Suyu Sıcaklık Sensörü arızası. Kartın NTC kullanım suyu sensöründe arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 05 Hata Kodu : Kalorifer NTC Arızası
Kalorifer Gidiş Sıcaklık Sensörü arızası. Elektronik kart gidiş NTC sensöründe arıza arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 14 Hata Kodu : Baca Sistem Hatası
Atık Gaz Sıcaklık Sensörü arızası Elektronik kart, atık gaz sensöründe bir anormallik belirlediğinde bu arıza durumu belirir. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 15 Hata Kodu : Baca Fan Arızası
Fan arızası (geribildirim / besleme) Fan bloke olmuştur. Aşırı dış hava basıncı olabilir. Kombiyi resetleyiniz, düzelme olmaz ise bir kaç kez daha deneyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırınız.

rE 06 – rE 08 Hata Kodu : Ateşleme yok.
Kalorifer veya sıcak kullanma suyu talebi durumunda önceden belirlenmiş süre içerisinde kombi ateşlenmiyor. Cihazın ilk kez ateşlenmesinde veya uzun bir süre çalıştırılmamasından sonra “ateşleme engeli durumunun kaldırılması için müdahalede bulunulması gerekebilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 07 Hata Kodu : Aşırı Isınma Sorunu
Emniyet/Güvenlik Termostatı Müdahalesi (çift Kal. sensörü) Normal çalışma sırasında herhangi bir arızadan ötürü içeride aşırı ısınma oluşursa kombi aşırı ısınma nedeniyle arıza konumuna geçer ve çalışmayı durdurur. Bir müddet bekledikten sonra Kombi RESET düğmesine basın. Arıza durumu tekrarlar ise kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olduğunu kontrol edin. En az 2 kalorifer peteğinin vanaları açık olmalıdır. Arıza düzelmez veya sürekli tekrar ederse servis çağırınız.

E 09 Hata Kodu : Susuz çalışma
Kalorifer sisteminde susuz çalışma Tesisat hattında veya kombide su kaçağı Yetkili tesisatçıya ve/veya yetkili servise kontrol ettirin.

E 10 Hata Kodu : AUX Gidiş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili servis çağırın.

E 16 Hata Kodu : AUX Dönüş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 11 Hata Kodu : Gaz valfi modülatörü bağlantısı kopuk ve/veya gaz valfi arızası. Dahili arıza Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 17 Hata Kodu : 2 NTC sıcaklık sensörü arasında Maksimum fark arızası. Yetersiz sirkülasyon Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili tesisatçı ve servis çağırın.

E 19 Hata Kodu : Okuma girişi debimetre ile WFS seçimi. Dahili arıza. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 28 Hata Kodu : Maksimum kilitlenme sayısına ulaşıldı Kullanılabilir RESET sayısına ulaşıldı. Dikkat: Arızayı üst üste en fazla 5 defa resetlemek mümkündür, ardından en azından bir saat boyunca fonksiyon durdurulur ve en fazla 5 deneme olmak üzere, saat başına bir deneme hakkı daha kazanılır. Kombi kapatılıp açıldığında 5 deneme daha yapılabilir.

E 37 Hata Kodu : Düşük Voltaj
Düşük voltaj arızası Kombinin çalışması için gerekli voltaj öngörülen sınırların altına düştüğünde görülür. Elektrik voltajının normal koşullara dönmesiyle, kombiyi resetlemeye gerek kalmadan kombi tekrar çalışır. Bu arıza durumu meydana gelen kombilerde, kombi voltaj regülatörü kullanılmasını tavsiye ederiz. Arızanın tekrarlaması halinde kombi zarar görebilir ve yüksek maliyetler çıkabilir.

E 40 Hata Kodu : Elektrik ağı frekansı hatası Elektrik frekansında dalgalanma. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 41 Hata Kodu : Birbirini izleyen 6 ateşleme sonrasında alev kaybı Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 42 Hata Kodu : Basma butonlarında arıza Buton arızası. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 43 Hata Kodu : Oda Termostatı (OT) iletişim arızası Oda termostatı bağlantısında kopma veya iletişim kaybı. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 44 Hata Kodu : Alev olmadan gaz valfi açma süresinin aşılması arızası. Gaz vanası beklenenden daha büyük bir süre açık kalırsa oluşur normal işleyişi için kombi çalışmaya devam eder. Kombiyi resetleyiniz.

E 62 Hata Kodu : Kalibrasyon isteği
Elektronik beyin kalibrasyon yokluğunu algılar. Elektronik kartın değiştirilmesi durumunda kontrol edin veya parametreler bölümünde bir hava ve gaz varyasyonun değiştirilmesi durumu için gerekli olur. Kalibrasyon tamamlandığında sona erer.

rE 72 Hata Kodu : Ateşleme oluşmaması nedeniyle Delta T hatası Gaz hattı vanaları kapalı veya baca problemi Gaz hattı vanalarının açık olduğunu ve baca atımını/sirkülasyonunu kontrol edin.

E 74 Hata Kodu : İkinci Kal. Sıcaklık Sensörü arızası
Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 80 Hata Kodu : Gaz valfi arızası
Gaz valfi arızalıdır. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 81 Hata Kodu : İlk çalıştırmada yanma problemi (1, 2)
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 82 Hata Kodu : Yanma problemi arızası
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 83 Hata Kodu : Geçici kötü yanma arızası Gaz basıncı ve/veya baca hattı problemi Gaz basıncını ve baca hattını kontrol ettirin.

E 88 Hata Kodu : Gaz hattı devresinde arıza Gaz vanası bileşenlerinde bir arıza tespit edildi.

E 96 Hata Kodu : Baca Sistem hatası. Kombi hava emiş veya atık gaz kanalında tıkanıklık olabilir. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmuyor ise servis çağırınız.

E 98 Hata Kodu : Elektronik kart başlama (ilk çalışma) arızası Dahili arıza Yetkili servis çağırın

E 99 Hata Kodu : Genel arıza Kombi içinde bir hata algılandı. RESET düğmesine basın

wiva Yoğuşmalı

E 01 Hata Kodu : Atık gaz Termostatı (Açık Yanma Odalı kazan) müdahalesi Kazan çalışmıyor, ekranda E01 hata kodu yanıp sönüyor. Atık gaz sensörü arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servis çağırın.
E 02 Hata Kodu : Sistemde su basıncı düşük/sistem parametreleri yanlış ayarlanmış Kazan çalışmıyor, ekranda E02 hata kodu yanıp sönüyor, Kazandaki su basıncı yeterli değil, TsP parametresi yanlış ayarlanmış.

Kazanı kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi 1,2-1,5 bar olarak doldurun, problem otomatik olarak ortadan kalkar.
Kazanın sağ altında bulunan manometreden sistem basıncı 1,2 – 1,5 bar mı kontrol edin
Eğer sorun devam ederse yetkili servisi arayın
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın
E 03 Hata Kodu : Sistemde su basıncı yüksek Kazan çalışmıyor, ekranda E03 hata kodu yanıp sönüyor. Sistemde yüksek su basıncı 3,8 bardan yüksek

Kazanı kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi 1,2-1,5 bar olana kadar boşaltın ve problem otomatik olarak ortadan kalkar
Kazanın sağ altında bulunan manometreden sistem basıncı 1,2 – 1,5 bar mı kontrol edin
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Eğer sorun devam ederse servisi arayın.
E 04 Hata Kodu : Sıcak Kullanım Suyu sıcaklık sensörü arızalı Kazan Sıcak Kullanım Suyu modunda çalışmıyor ancak Kalorifer ısıtma modunda çalışıyor, E04 hata kodu ekranda yanıp sönüyor. Sıcak Kullanım Suyu sıcaklık sensörü arızalı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 05 Hata Kodu : Kalorifer ısıtma Gidiş Sıcaklık Sensörü hatalı Kazan çalışmıyor, ekranda E05 hata kodu yanıp sönüyor. Kalorifer ısıtma Gidiş Sıcaklık Sensörü hatalı.

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 06 Hata Kodu : Ateşleme yok Kazan çalışmıyor, ekranda E06 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz besleme arızası

İlk olarak RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldüğünü kontrol edin
Diğer gazlı cihazların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
Ana gaz valfi açık mı değil mi kontrol edin.
Kazanın altındaki kazan gaz vanası açık mı değil mi kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin.
Sorun çözülmediyse servisi arayın
E 07 Hata Kodu : Güvenlik/Emniyet Termostatı müdahalesi Kazan çalışmıyor, ekranda E07 hata kodu yanıp sönüyor. Sistemde su eksikliği, Pompa tıkanması, Pompa arızası, Pompa teçhizatı Donanım tıkanması

İlk olarak kazanı SIFIRLAYIN (RESET butonuna basın) ve sorun çözüldü mü kontrol edin
Kazan kalorifer ısıtma vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa hepsini açın.
Tüm radyatör vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa açın, en az 3 metrelik radyatör açık olmalı.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin.
Sorun çözülmediyse servisi arayın.
E 08 Hata Kodu : Alev devresi arızası Yanma ya da elektrottan yanlış alev sinyali, Elektrotta yıpranma ya da pas, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Sıvı akış borusunda su tıkanması, Elektronik kart

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 09 Hata Kodu : Sistemde su sirkülasyonu yok Kazan çalışmıyor, ekranda E09 hata kodu yanıp sönüyor. Sistemde su eksikliği, Pompa tıkanması, Pompa arızası, Pompa teçhizatı, Tesisat tıkanması

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin.
Kazan kalorifer ısıtma vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa hepsini açın.
Tüm radyatör vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa açın, en az 3 metrelik radyatör açık olmalı
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin
Sorun çözülmediyse servisi arayın.
E 10 Hata Kodu : Kalorifer ısıtma sıcaklığı DÖNÜŞ sensörü arızalı Kazan çalışmıyor, ekranda E10 hata kodu yanıp sönüyor. Kalorifer ısıtma DÖNÜŞ sıcaklığı sensörü arızalı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 11 Hata Kodu : Gaz vanası modülatörü bağlı değil Kazan çalışmıyor, ekranda E11 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz vanası hattı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 12 Hata Kodu : Boyler modunda Sıcak Kullanım Suyu sıcaklık arızası Kazan çalışmıyor, ekranda E12 hata kodu yanıp sönüyor. Boylerde Sıcak Kullanım Suyu ısıtma suyu sıcaklık sensörü arızalı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 13 Hata Kodu : Atık Gaz Sıcaklık Sensörü aşırı sıcaklık alarmı Kazan çalışmıyor, ekranda E13 hata kodu yanıp sönüyor. Bacadaki aşırı gaz sıcaklık çıkış değeri > 105°C

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 14 Hata Kodu : Atık Gaz (BACA) Sıcaklık Sensörü arızası Kazan çalışmıyor, ekranda E14 hata kodu yanıp sönüyor. Kalorifer ısıtma Atık Gaz Sıcaklık Sensörü arızalı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 15 Hata Kodu : Fan arızası (geri bildirim/tedarik) Kazan çalışmıyor, ekranda E15 hata kodu yanıp sönüyor. Fan tesisatı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 15 Hata Kodu : Kalorifer ısıtma sıcaklığı DÖNÜŞ sensörü arızalı Kazan çalışmıyor, ekranda E10 hata kodu yanıp sönüyor. Kalorifer ısıtma DÖNÜŞ sıcaklığı sensörü arızalı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 17 Hata Kodu : GİDİŞ VE LİMİT NTC’si arasındaki sıcaklık farkı (Çift Isıtma sensörü) arızalı. GİDİŞ VE LİMİT Sensor (çift NTC) arızalı . GİDİŞ VE LİMİT Sensor (çift NTC) arızalı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın
E 19 Hata Kodu : Su akış metresi ile su akışı seçimi girdi okuması Talep üzerine dâhili ısıtma suyu eksikliği TsP menüsünde yanlış parametreler ayarlanmış

İlk olarak yetkili servisi arayın
Yalnızca yetkili servis TsP Parametresini P01=0 varsayılan değeri ile ayarlamalı
E 20 Hata Kodu : Kalorifer Aşırı Sıcaklık, Kalorifer Isıtma Sıcaklığı. TSP 81 değeri °C Kazan çalışmıyor, ekranda E81 hata kodu yanıp sönüyor, Sistemde su eksikliği, Pompa tıkanması, Pompa arızası, Pompa teçhizatı, Tesisat tıkanması

İlk olarak RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin
Kazan merkezi ısıtma vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa hepsini açın
Tüm radyatör vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa açın, en az 3 metrelik radyatör açık olmalı
Kazanı SIFIRLAYIN ve sorun çözüldü mü kontrol edin
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 21 Hata Kodu : Delta Sıcaklık Kalorifer Isıtma akış ve Dönüşü. TSP 82 değeri °C Kazan çalışmıyor, ekranda E21 hata kodu yanıp sönüyor. Sistemde su eksikliği, Pompa tıkanması, Pompa arızası, Pompa teçhizatı, Donanım tıkanması

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin.
Kazan kalorifer ısıtma vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa hepsini açın.
Tüm radyatör vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa açın, en az 3 metrelik radyatör açık olmalı
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın
E 28 Hata Kodu : İzin verilen maksimum art arda Resetleme sayısına ulaşıldı Kullanılabilir RESETLEME sayısına erişildi. Diğer muhtemel sebepler nedeniyle çok fazla art arda kilitleme arızası (ardından sıfırlama)

Güç kaynağını çıkarın ve sıfırlamaya izin verilecek
Çözmek için Hata kodunun temel nedenini kontrol edin
Eğer hata yine devam ediyorsa servisi arayın.
E 37 Hata Kodu : Düşük voltajda anormallik Kazan çalışmıyor, ekranda E37 hata kodu yanıp sönüyor Düşük voltaj 165 VAC Elektrik şebekesi işlem modunda +/- %5 YA DA Otomatik kalibrasyon modunda 182 VAC +/- %5

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 40 Hata Kodu : Yanlış şebeke frekans ölçümü Kazan çalışmıyor, ekranda E40 hata kodu yanıp sönüyor Yanlış frekans ölçümü, tolerans 50 Hz’den farklı şebekede +/- %5

Elektrik şebekesini sağlayan firmayı arayın
Eğer gelen frekans 50 Hz +/- %5 ise hata ortadan kalkar
E 41 Hata Kodu : Art arda 6 kereden fazla ateşleme kaybı Kazan çalışmıyor, ekranda E41 hata kodu yanıp sönüyor. Kısa süre içinde çok fazla dâhili ısıtma suyu talebi (1 dakika). Düşük gaz basıncı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 42 Hata Kodu : Buton anormalliği Kazan çalışmıyor, ekranda E42 hata kodu yanıp sönüyor TsP menüsünde yanlış parametreler ayarlanmış

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 43 Hata Kodu : Oda termostatı (Opentherm) iletişim hatası Kazan çalışmıyor, 1 dakikalık iletişim hatasının ardından ekranda E43 hata kodu yanıp sönüyor Oda termostatı (Opentherm) hattı bağlantısı kopuk

Kazandan enerjiyi çekin ve yeniden enerji verildiğinde E43 ortadan kalkacak ve kazan ve butonlar işlevsel hale gelecek
Oda termostatının pillerini yenileriyle değiştirin ve oda termostatını sıfırlayın (RESET butonuna basın).
Kazan ve oda termostatı arasındaki kablolamayı kontrol edin ve kopukluk varsa yeniden bağlayın, eğer bağlantı başarılı şekilde gerçekleştirilmişse ekranda 19 nolu sembol görünecektir
Oda termostatı (Opentherm) bağlantısını yeniden bağlamak için yetkili servisi arayın.
rE 44 Hata Kodu : Fazla sayıda aralıklı ateşlemeye rağmen brülörde yanmanın gerçekleşmemesi Kazan çalışmıyor, ekranda E44 hata kodu yanıp sönüyor. Tesisat üzerindeki aralıklı kontaklar, Su hattında üzerinde çekiç etkisi, Dış Hava Sıcaklık Sensöründen birimlerinden ya da termostat köprüsü vb.den kısa süre içinde çok fazla talep.

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 62 Hata Kodu : Kalibrasyon talebi Kazan çalışmıyor, ekranda E62 hata kodu yanıp sönüyor. Kalibrasyon yapılmadı. PCB değiştirildi ancak çıkartılan PCB’nin servis anahtarı kullanılmadı. Hizmet anahtarı hasarlı ya da bağlı değil. Yazılım güncelleniyor (muhtemel)

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 77 Hata Kodu : Mutlak akım değerlerine ulaşıldı Kazan çalışmıyor, ekranda E77 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Baca ya da yanlış bacada tıkanıklık, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik pano, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın
E 78 Hata Kodu : Maksimum regülasyon akım değerine ulaşıldı Kazan çalışmıyor, ekranda E78 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 79 Hata Kodu : Minimum regülasyon akım değerine ulaşıldı Kazan çalışmıyor, ekranda E79 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 80 Hata Kodu : Elektronik gaz valfi sürücüsünde sorun Kazan çalışmıyor, ekranda E80 hata kodu yanıp sönüyor. Elektronik kart, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 81 Hata Kodu : Başlangıçta yanma kilitlenmesi/ blokaj sorunu (1) Kazan çalışmıyor, ekranda E81 hata kodu yanıp sönüyor. Aşırı baca tıkanıklığı, Yanma sorunu, Yanlış baca, Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gaz yolunda yeniden dolaşım, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 84 Hata Kodu : Tespit edilen (varsayılan) düşük gaz giriş basıncı için kapasite azaltımı Kazan çalışmıyor, ekranda E84 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Yanma sorunu

Eğer güçlü rüzgâr varsa (örneğin rüzgâr fırtınası) rüzgâr fırtınasının durmasını bekleyin ve ardından RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
EĞER sorun devam ederse servisi arayın
E 87 Hata Kodu : Elektronik gaz valfi devresinde sorun Kazan çalışmıyor, ekranda E87 hata kodu yanıp sönüyor. Kablolamada kopukluklar, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 88 Hata Kodu : Elektronik gaz valfi devresinde arıza Kazan çalışmıyor, ekranda E88 hata kodu yanıp sönüyor. Kablolamada kopukluklar, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 89 Hata Kodu : Yanma geribildirim sinyali sorunu Kazan çalışmıyor, ekranda E89 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Baca ya da yanlış boruda tıkanıklık, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 90 Hata Kodu : Yanma düzenlenemedi Kazan çalışmıyor, ekranda E90 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 92 Hata Kodu : Hava dengelemesi aktif Kazan çalışmıyor, ekranda E91 hata kodu yanıp sönüyor. Muhtemel rüzgâr varlığı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu, Minimum güç ayarı

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 93 Hata Kodu : Yanma düzenlenemedi (geçici) Kazan çalışmıyor, ekranda E93 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu, Gaz vanası arızası, Elektronik pano

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 94 Hata Kodu : Muhtemel düşük gaz basıncı ya da egzoz yenden dolaşımı Kazan çalışmıyor, ekranda E94 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı DÜŞÜK, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrotta yıpranma ya da pas, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu, Gaz vanası arızası, Elektronik pano

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 95 Hata Kodu : Aralıklı yanma değeri Kazan çalışmıyor, ekranda E95 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrot ve topraklama donanımı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 96 Hata Kodu : Baca ya da temiz hava emiş yolu tıkanıklığı Kazan çalışmıyor, ekranda E96 hata kodu yanıp sönüyor. Bacada tıkanıklık, Temiz hava emme yolunda tıkanıklık

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın
E 98 Hata Kodu : Yazılım hatası, PCB başlangıç hatası arızası Kazan çalışmıyor, ekranda E98 hata kodu yanıp sönüyor. Kazan yazılım sorunu

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.
E 99 Hata Kodu : Genel hata Kazan çalışmıyor, ekranda E99 hata kodu yanıp sönüyor. Kazan elektronik donanım sorunu

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Servisi arayın.

Enerwa

E 02 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombinin verimli ve düzgün çalışabilmesi için kalorifer tesisatında su basıncının 1 ila 2 bar arasında olması gerekmektedir. Kombinin manometresini kontrol ettiğinizde basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz, işlem sonrası su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu düzelecektir. Yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondasında arıza olabilir servis çağırınız.

E 03 Hata Kodu : Yüksek Su Basıncı
Kalorifer sisteminde yüksek su basıncı olduğunu bildiren hata kodudur. Aşırı su basıncı olduğunda kombi emniyet ventili fazla suyu boşaltır, emniyet ventili açmadığı için kombi hata kodu vermektedir. Kombi su boşaltma musluğundan su alarak, basıncı düşürün. Arızanın sürekli tekrarlaması halinde su doldurma musluğunun kapalı olduğundan emin olmak için kontrol edin. Arızada düzelme olmaz ise Su doldurma musluğu veya Genleşme tankında arıza olabilir. Sıcak su eşanjörü patlamış olabilir. Servis çağırın.

E 04 Hata Kodu : Sıcak Su NTC Arızası
Sıcak Kullanım Suyu Sıcaklık Sensörü arızası. Kartın NTC kullanım suyu sensöründe arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 05 Hata Kodu : Kalorifer NTC Arızası
Kalorifer Gidiş Sıcaklık Sensörü arızası. Elektronik kart gidiş NTC sensöründe arıza arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 14 Hata Kodu : Baca Sistem Hatası
Atık Gaz Sıcaklık Sensörü arızası Elektronik kart, atık gaz sensöründe bir anormallik belirlediğinde bu arıza durumu belirir. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 15 Hata Kodu : Baca Fan Arızası
Fan arızası (geribildirim / besleme) Fan bloke olmuştur. Aşırı dış hava basıncı olabilir. Kombiyi resetleyiniz, düzelme olmaz ise bir kaç kez daha deneyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırınız.

rE 06 – rE 08 Hata Kodu : Ateşleme yok.
Kalorifer veya sıcak kullanma suyu talebi durumunda önceden belirlenmiş süre içerisinde kombi ateşlenmiyor. Cihazın ilk kez ateşlenmesinde veya uzun bir süre çalıştırılmamasından sonra “ateşleme engeli durumunun kaldırılması için müdahalede bulunulması gerekebilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 07 Hata Kodu : Aşırı Isınma Sorunu
Emniyet/Güvenlik Termostatı Müdahalesi (çift Kal. sensörü) Normal çalışma sırasında herhangi bir arızadan ötürü içeride aşırı ısınma oluşursa kombi aşırı ısınma nedeniyle arıza konumuna geçer ve çalışmayı durdurur. Bir müddet bekledikten sonra Kombi RESET düğmesine basın. Arıza durumu tekrarlar ise kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olduğunu kontrol edin. En az 2 kalorifer peteğinin vanaları açık olmalıdır. Arıza düzelmez veya sürekli tekrar ederse servis çağırınız.

E 09 Hata Kodu : Susuz çalışma
Kalorifer sisteminde susuz çalışma Tesisat hattında veya kombide su kaçağı Yetkili tesisatçıya ve/veya yetkili servise kontrol ettirin.

E 10 Hata Kodu : AUX Gidiş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili servis çağırın.

E 16 Hata Kodu : AUX Dönüş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 11 Hata Kodu : Gaz valfi modülatörü bağlantısı kopuk ve/veya gaz valfi arızası. Dahili arıza Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 17 Hata Kodu : 2 NTC sıcaklık sensörü arasında Maksimum fark arızası. Yetersiz sirkülasyon Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili tesisatçı ve servis çağırın.

E 19 Hata Kodu : Okuma girişi debimetre ile WFS seçimi. Dahili arıza. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 28 Hata Kodu : Maksimum kilitlenme sayısına ulaşıldı Kullanılabilir RESET sayısına ulaşıldı. Dikkat: Arızayı üst üste en fazla 5 defa resetlemek mümkündür, ardından en azından bir saat boyunca fonksiyon durdurulur ve en fazla 5 deneme olmak üzere, saat başına bir deneme hakkı daha kazanılır. Kombi kapatılıp açıldığında 5 deneme daha yapılabilir.

E 37 Hata Kodu : Düşük Voltaj
Düşük voltaj arızası Kombinin çalışması için gerekli voltaj öngörülen sınırların altına düştüğünde görülür. Elektrik voltajının normal koşullara dönmesiyle, kombiyi resetlemeye gerek kalmadan kombi tekrar çalışır. Bu arıza durumu meydana gelen kombilerde, kombi voltaj regülatörü kullanılmasını tavsiye ederiz. Arızanın tekrarlaması halinde kombi zarar görebilir ve yüksek maliyetler çıkabilir.

E 40 Hata Kodu : Elektrik ağı frekansı hatası Elektrik frekansında dalgalanma. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 41 Hata Kodu : Birbirini izleyen 6 ateşleme sonrasında alev kaybı Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 42 Hata Kodu : Basma butonlarında arıza Buton arızası. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 43 Hata Kodu : Oda Termostatı (OT) iletişim arızası Oda termostatı bağlantısında kopma veya iletişim kaybı. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 44 Hata Kodu : Alev olmadan gaz valfi açma süresinin aşılması arızası. Gaz vanası beklenenden daha büyük bir süre açık kalırsa oluşur normal işleyişi için kombi çalışmaya devam eder. Kombiyi resetleyiniz.

E 62 Hata Kodu : Kalibrasyon isteği
Elektronik beyin kalibrasyon yokluğunu algılar. Elektronik kartın değiştirilmesi durumunda kontrol edin veya parametreler bölümünde bir hava ve gaz varyasyonun değiştirilmesi durumu için gerekli olur. Kalibrasyon tamamlandığında sona erer.

rE 72 Hata Kodu : Ateşleme oluşmaması nedeniyle Delta T hatası Gaz hattı vanaları kapalı veya baca problemi Gaz hattı vanalarının açık olduğunu ve baca atımını/sirkülasyonunu kontrol edin.

E 74 Hata Kodu : İkinci Kal. Sıcaklık Sensörü arızası
Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 80 Hata Kodu : Gaz valfi arızası
Gaz valfi arızalıdır. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 81 Hata Kodu : İlk çalıştırmada yanma problemi (1, 2)
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 82 Hata Kodu : Yanma problemi arızası
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 83 Hata Kodu : Geçici kötü yanma arızası Gaz basıncı ve/veya baca hattı problemi Gaz basıncını ve baca hattını kontrol ettirin.

rE 88 Hata Kodu : Gaz hattı devresinde arıza Gaz vanası bileşenlerinde bir arıza tespit edildi.

E 96 Hata Kodu : Baca ya da temiz hava emiş yolu tıkanıklığı Kazan çalışmıyor, ekranda E96 hata kodu yanıp sönüyor. Bacada tıkanıklık, Temiz hava emme yolunda tıkanıklık. Yanlış baca ya da baca gazı tıkanıklığını kontrol edin. RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın. Arıza devam ediyorsa servis çağırın.

rE 98 Hata Kodu : Elektronik kart başlama (ilk çalışma) arızası Dahili arıza Yetkili servis çağırın

rE 99 Hata Kodu : Genel arıza Kombi içinde bir hata algılandı. RESET düğmesine basın

Enerwa Plus

E 02 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombinin verimli ve düzgün çalışabilmesi için kalorifer tesisatında su basıncının 1 ila 2 bar arasında olması gerekmektedir. Kombinin manometresini kontrol ettiğinizde basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz, işlem sonrası su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu düzelecektir. Yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondasında arıza olabilir servis çağırınız.

E 03 Hata Kodu : Yüksek Su Basıncı
Kalorifer sisteminde yüksek su basıncı olduğunu bildiren hata kodudur. Aşırı su basıncı olduğunda kombi emniyet ventili fazla suyu boşaltır, emniyet ventili açmadığı için kombi hata kodu vermektedir. Kombi su boşaltma musluğundan su alarak, basıncı düşürün. Arızanın sürekli tekrarlaması halinde su doldurma musluğunun kapalı olduğundan emin olmak için kontrol edin. Arızada düzelme olmaz ise Su doldurma musluğu veya Genleşme tankında arıza olabilir. Sıcak su eşanjörü patlamış olabilir. Servis çağırın.

E 04 Hata Kodu : Sıcak Su NTC Arızası
Sıcak Kullanım Suyu Sıcaklık Sensörü arızası. Kartın NTC kullanım suyu sensöründe arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 05 Hata Kodu : Kalorifer NTC Arızası
Kalorifer Gidiş Sıcaklık Sensörü arızası. Elektronik kart gidiş NTC sensöründe arıza arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 14 Hata Kodu : Baca Sistem Hatası
Atık Gaz Sıcaklık Sensörü arızası Elektronik kart, atık gaz sensöründe bir anormallik belirlediğinde bu arıza durumu belirir. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 15 Hata Kodu : Baca Fan Arızası
Fan arızası (geribildirim / besleme) Fan bloke olmuştur. Aşırı dış hava basıncı olabilir. Kombiyi resetleyiniz, düzelme olmaz ise bir kaç kez daha deneyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırınız.

rE 06 – rE 08 Hata Kodu : Ateşleme yok.
Kalorifer veya sıcak kullanma suyu talebi durumunda önceden belirlenmiş süre içerisinde kombi ateşlenmiyor. Cihazın ilk kez ateşlenmesinde veya uzun bir süre çalıştırılmamasından sonra “ateşleme engeli durumunun kaldırılması için müdahalede bulunulması gerekebilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 07 Hata Kodu : Aşırı Isınma Sorunu
Emniyet/Güvenlik Termostatı Müdahalesi (çift Kal. sensörü) Normal çalışma sırasında herhangi bir arızadan ötürü içeride aşırı ısınma oluşursa kombi aşırı ısınma nedeniyle arıza konumuna geçer ve çalışmayı durdurur. Bir müddet bekledikten sonra Kombi RESET düğmesine basın. Arıza durumu tekrarlar ise kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olduğunu kontrol edin. En az 2 kalorifer peteğinin vanaları açık olmalıdır. Arıza düzelmez veya sürekli tekrar ederse servis çağırınız.

E 09 Hata Kodu : Susuz çalışma
Kalorifer sisteminde susuz çalışma Tesisat hattında veya kombide su kaçağı Yetkili tesisatçıya ve/veya yetkili servise kontrol ettirin.

E 10 Hata Kodu : AUX Gidiş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili servis çağırın.

E 16 Hata Kodu : AUX Dönüş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 11 Hata Kodu : Gaz valfi modülatörü bağlantısı kopuk ve/veya gaz valfi arızası. Dahili arıza Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 17 Hata Kodu : 2 NTC sıcaklık sensörü arasında Maksimum fark arızası. Yetersiz sirkülasyon Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili tesisatçı ve servis çağırın.

E 19 Hata Kodu : Okuma girişi debimetre ile WFS seçimi. Dahili arıza. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 28 Hata Kodu : Maksimum kilitlenme sayısına ulaşıldı Kullanılabilir RESET sayısına ulaşıldı. Dikkat: Arızayı üst üste en fazla 5 defa resetlemek mümkündür, ardından en azından bir saat boyunca fonksiyon durdurulur ve en fazla 5 deneme olmak üzere, saat başına bir deneme hakkı daha kazanılır. Kombi kapatılıp açıldığında 5 deneme daha yapılabilir.

E 37 Hata Kodu : Düşük Voltaj
Düşük voltaj arızası Kombinin çalışması için gerekli voltaj öngörülen sınırların altına düştüğünde görülür. Elektrik voltajının normal koşullara dönmesiyle, kombiyi resetlemeye gerek kalmadan kombi tekrar çalışır. Bu arıza durumu meydana gelen kombilerde, kombi voltaj regülatörü kullanılmasını tavsiye ederiz. Arızanın tekrarlaması halinde kombi zarar görebilir ve yüksek maliyetler çıkabilir.

E 40 Hata Kodu : Elektrik ağı frekansı hatası Elektrik frekansında dalgalanma. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 41 Hata Kodu : Birbirini izleyen 6 ateşleme sonrasında alev kaybı Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 42 Hata Kodu : Basma butonlarında arıza Buton arızası. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 43 Hata Kodu : Oda Termostatı (OT) iletişim arızası Oda termostatı bağlantısında kopma veya iletişim kaybı. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 44 Hata Kodu : Alev olmadan gaz valfi açma süresinin aşılması arızası. Gaz vanası beklenenden daha büyük bir süre açık kalırsa oluşur normal işleyişi için kombi çalışmaya devam eder. Kombiyi resetleyiniz.

E 62 Hata Kodu : Kalibrasyon isteği
Elektronik beyin kalibrasyon yokluğunu algılar. Elektronik kartın değiştirilmesi durumunda kontrol edin veya parametreler bölümünde bir hava ve gaz varyasyonun değiştirilmesi durumu için gerekli olur. Kalibrasyon tamamlandığında sona erer.

rE 72 Hata Kodu : Ateşleme oluşmaması nedeniyle Delta T hatası Gaz hattı vanaları kapalı veya baca problemi Gaz hattı vanalarının açık olduğunu ve baca atımını/sirkülasyonunu kontrol edin.

E 74 Hata Kodu : İkinci Kal. Sıcaklık Sensörü arızası
Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 80 Hata Kodu : Gaz valfi arızası
Gaz valfi arızalıdır. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 81 Hata Kodu : İlk çalıştırmada yanma problemi (1, 2)
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 82 Hata Kodu : Yanma problemi arızası
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 83 Hata Kodu : Geçici kötü yanma arızası Gaz basıncı ve/veya baca hattı problemi Gaz basıncını ve baca hattını kontrol ettirin.

rE 88 Hata Kodu : Gaz hattı devresinde arıza Gaz vanası bileşenlerinde bir arıza tespit edildi.

E 96 Hata Kodu : Baca ya da temiz hava emiş yolu tıkanıklığı Kazan çalışmıyor, ekranda E96 hata kodu yanıp sönüyor. Bacada tıkanıklık, Temiz hava emme yolunda tıkanıklık. Yanlış baca ya da baca gazı tıkanıklığını kontrol edin. RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın. Arıza devam ediyorsa servis çağırın.

rE 98 Hata Kodu : Elektronik kart başlama (ilk çalışma) arızası Dahili arıza Yetkili servis çağırın

rE 99 Hata Kodu : Genel arıza Kombi içinde bir hata algılandı. RESET düğmesine basın

Lawa

E 02 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombinin verimli ve düzgün çalışabilmesi için kalorifer tesisatında su basıncının 1 ila 2 bar arasında olması gerekmektedir. Kombinin manometresini kontrol ettiğinizde basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz, işlem sonrası su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Kombiye Su Basma İşleminin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız. Arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu düzelecektir. Yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondasında arıza olabilir servis çağırınız.

E 03 Hata Kodu : Yüksek Su Basıncı
Kalorifer sisteminde yüksek su basıncı olduğunu bildiren hata kodudur. Aşırı su basıncı olduğunda kombi emniyet ventili fazla suyu boşaltır, emniyet ventili açmadığı için kombi hata kodu vermektedir. Kombi su boşaltma musluğundan su alarak, basıncı düşürün. Arızanın sürekli tekrarlaması halinde su doldurma musluğunun kapalı olduğundan emin olmak için kontrol edin. Arızada düzelme olmaz ise Su doldurma musluğu veya Genleşme tankında arıza olabilir. Sıcak su eşanjörü patlamış olabilir. Servis çağırın.

E 04 Hata Kodu : Sıcak Su NTC Arızası
Sıcak Kullanım Suyu Sıcaklık Sensörü arızası. Kartın NTC kullanım suyu sensöründe arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 05 Hata Kodu : Kalorifer NTC Arızası
Kalorifer Gidiş Sıcaklık Sensörü arızası. Elektronik kart gidiş NTC sensöründe arıza arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 14 Hata Kodu : Baca Sistem Hatası
Atık Gaz Sıcaklık Sensörü arızası Elektronik kart, atık gaz sensöründe bir anormallik belirlediğinde bu arıza durumu belirir. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 15 Hata Kodu : Baca Fan Arızası
Fan arızası (geribildirim / besleme) Fan bloke olmuştur. Aşırı dış hava basıncı olabilir. Kombiyi resetleyiniz, düzelme olmaz ise bir kaç kez daha deneyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırınız.

rE 06 – rE 08 Hata Kodu : Ateşleme yok.
Kalorifer veya sıcak kullanma suyu talebi durumunda önceden belirlenmiş süre içerisinde kombi ateşlenmiyor. Cihazın ilk kez ateşlenmesinde veya uzun bir süre çalıştırılmamasından sonra “ateşleme engeli durumunun kaldırılması için müdahalede bulunulması gerekebilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 07 Hata Kodu : Aşırı Isınma Sorunu
Emniyet/Güvenlik Termostatı Müdahalesi (çift Kal. sensörü) Normal çalışma sırasında herhangi bir arızadan ötürü içeride aşırı ısınma oluşursa kombi aşırı ısınma nedeniyle arıza konumuna geçer ve çalışmayı durdurur. Bir müddet bekledikten sonra Kombi RESET düğmesine basın. Arıza durumu tekrarlar ise kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olduğunu kontrol edin. En az 2 kalorifer peteğinin vanaları açık olmalıdır. Arıza düzelmez veya sürekli tekrar ederse servis çağırınız.

E 09 Hata Kodu : Susuz çalışma
Kalorifer sisteminde susuz çalışma Tesisat hattında veya kombide su kaçağı Yetkili tesisatçıya ve/veya yetkili servise kontrol ettirin.

E 10 Hata Kodu : AUX Gidiş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili servis çağırın.

E 16 Hata Kodu : AUX Dönüş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 11 Hata Kodu : Gaz valfi modülatörü bağlantısı kopuk ve/veya gaz valfi arızası. Dahili arıza Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 17 Hata Kodu : 2 NTC sıcaklık sensörü arasında Maksimum fark arızası. Yetersiz sirkülasyon Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili tesisatçı ve servis çağırın.

E 19 Hata Kodu : Okuma girişi debimetre ile WFS seçimi. Dahili arıza. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 28 Hata Kodu : Maksimum kilitlenme sayısına ulaşıldı Kullanılabilir RESET sayısına ulaşıldı. Dikkat: Arızayı üst üste en fazla 5 defa resetlemek mümkündür, ardından en azından bir saat boyunca fonksiyon durdurulur ve en fazla 5 deneme olmak üzere, saat başına bir deneme hakkı daha kazanılır. Kombi kapatılıp açıldığında 5 deneme daha yapılabilir.

E 37 Hata Kodu : Düşük Voltaj
Düşük voltaj arızası Kombinin çalışması için gerekli voltaj öngörülen sınırların altına düştüğünde görülür. Elektrik voltajının normal koşullara dönmesiyle, kombiyi resetlemeye gerek kalmadan kombi tekrar çalışır. Bu arıza durumu meydana gelen kombilerde, kombi voltaj regülatörü kullanılmasını tavsiye ederiz. Arızanın tekrarlaması halinde kombi zarar görebilir ve yüksek maliyetler çıkabilir.

E 40 Hata Kodu : Elektrik ağı frekansı hatası Elektrik frekansında dalgalanma. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 41 Hata Kodu : Birbirini izleyen 6 ateşleme sonrasında alev kaybı Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 42 Hata Kodu : Basma butonlarında arıza Buton arızası. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 43 Hata Kodu : Oda Termostatı (OT) iletişim arızası Oda termostatı bağlantısında kopma veya iletişim kaybı. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 44 Hata Kodu : Alev olmadan gaz valfi açma süresinin aşılması arızası. Gaz vanası beklenenden daha büyük bir süre açık kalırsa oluşur normal işleyişi için kombi çalışmaya devam eder. Kombiyi resetleyiniz.

E 62 Hata Kodu : Kalibrasyon isteği
Elektronik beyin kalibrasyon yokluğunu algılar. Elektronik kartın değiştirilmesi durumunda kontrol edin veya parametreler bölümünde bir hava ve gaz varyasyonun değiştirilmesi durumu için gerekli olur. Kalibrasyon tamamlandığında sona erer.

rE 72 Hata Kodu : Ateşleme oluşmaması nedeniyle Delta T hatası Gaz hattı vanaları kapalı veya baca problemi Gaz hattı vanalarının açık olduğunu ve baca atımını/sirkülasyonunu kontrol edin.

E 74 Hata Kodu : İkinci Kal. Sıcaklık Sensörü arızası
Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 80 Hata Kodu : Gaz valfi arızası
Gaz valfi arızalıdır. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 81 Hata Kodu : İlk çalıştırmada yanma problemi (1, 2)
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 82 Hata Kodu : Yanma problemi arızası
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 83 Hata Kodu : Geçici kötü yanma arızası Gaz basıncı ve/veya baca hattı problemi Gaz basıncını ve baca hattını kontrol ettirin.

rE 88 Hata Kodu : Gaz hattı devresinde arıza Gaz vanası bileşenlerinde bir arıza tespit edildi.

rE 98 Hata Kodu : Elektronik kart başlama (ilk çalışma) arızası Dahili arıza Yetkili servis çağırın

rE 99 Hata Kodu : Genel arıza Kombi içinde bir hata algılandı. RESET düğmesine basın

Lawa Plus

E 02 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombinin verimli ve düzgün çalışabilmesi için kalorifer tesisatında su basıncının 1 ila 2 bar arasında olması gerekmektedir. Kombinin manometresini kontrol ettiğinizde basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz, işlem sonrası su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu düzelecektir. Yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondasında arıza olabilir servis çağırınız.

E 03 Hata Kodu : Yüksek Su Basıncı
Kalorifer sisteminde yüksek su basıncı olduğunu bildiren hata kodudur. Aşırı su basıncı olduğunda kombi emniyet ventili fazla suyu boşaltır, emniyet ventili açmadığı için kombi hata kodu vermektedir. Kombi su boşaltma musluğundan su alarak, basıncı düşürün. Arızanın sürekli tekrarlaması halinde su doldurma musluğunun kapalı olduğundan emin olmak için kontrol edin. Arızada düzelme olmaz ise Su doldurma musluğu veya Genleşme tankında arıza olabilir. Sıcak su eşanjörü patlamış olabilir. Servis çağırın.

E 04 Hata Kodu : Sıcak Su NTC Arızası
Sıcak Kullanım Suyu Sıcaklık Sensörü arızası. Kartın NTC kullanım suyu sensöründe arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 05 Hata Kodu : Kalorifer NTC Arızası
Kalorifer Gidiş Sıcaklık Sensörü arızası. Elektronik kart gidiş NTC sensöründe arıza arıza veya hata tespit etmesi durumunda kombi bu hata durumunu bildirir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 14 Hata Kodu : Baca Sistem Hatası
Atık Gaz Sıcaklık Sensörü arızası Elektronik kart, atık gaz sensöründe bir anormallik belirlediğinde bu arıza durumu belirir. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 15 Hata Kodu : Baca Fan Arızası
Fan arızası (geribildirim / besleme) Fan bloke olmuştur. Aşırı dış hava basıncı olabilir. Kombiyi resetleyiniz, düzelme olmaz ise bir kaç kez daha deneyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırınız.

rE 06 – rE 08 Hata Kodu : Ateşleme yok.
Kalorifer veya sıcak kullanma suyu talebi durumunda önceden belirlenmiş süre içerisinde kombi ateşlenmiyor. Cihazın ilk kez ateşlenmesinde veya uzun bir süre çalıştırılmamasından sonra “ateşleme engeli durumunun kaldırılması için müdahalede bulunulması gerekebilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 07 Hata Kodu : Aşırı Isınma Sorunu
Emniyet/Güvenlik Termostatı Müdahalesi (çift Kal. sensörü) Normal çalışma sırasında herhangi bir arızadan ötürü içeride aşırı ısınma oluşursa kombi aşırı ısınma nedeniyle arıza konumuna geçer ve çalışmayı durdurur. Bir müddet bekledikten sonra Kombi RESET düğmesine basın. Arıza durumu tekrarlar ise kombinin altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer petek vanalarının açık olduğunu kontrol edin. En az 2 kalorifer peteğinin vanaları açık olmalıdır. Arıza düzelmez veya sürekli tekrar ederse servis çağırınız.

E 09 Hata Kodu : Susuz çalışma
Kalorifer sisteminde susuz çalışma Tesisat hattında veya kombide su kaçağı Yetkili tesisatçıya ve/veya yetkili servise kontrol ettirin.

E 10 Hata Kodu : AUX Gidiş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili servis çağırın.

E 16 Hata Kodu : AUX Dönüş Sensörü arızası Sensör arızası Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 11 Hata Kodu : Gaz valfi modülatörü bağlantısı kopuk ve/veya gaz valfi arızası. Dahili arıza Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 17 Hata Kodu : 2 NTC sıcaklık sensörü arasında Maksimum fark arızası. Yetersiz sirkülasyon Resetleme sonrasında tekrarı halinde yetkili tesisatçı ve servis çağırın.

E 19 Hata Kodu : Okuma girişi debimetre ile WFS seçimi. Dahili arıza. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 28 Hata Kodu : Maksimum kilitlenme sayısına ulaşıldı Kullanılabilir RESET sayısına ulaşıldı. Dikkat: Arızayı üst üste en fazla 5 defa resetlemek mümkündür, ardından en azından bir saat boyunca fonksiyon durdurulur ve en fazla 5 deneme olmak üzere, saat başına bir deneme hakkı daha kazanılır. Kombi kapatılıp açıldığında 5 deneme daha yapılabilir.

E 37 Hata Kodu : Düşük Voltaj
Düşük voltaj arızası Kombinin çalışması için gerekli voltaj öngörülen sınırların altına düştüğünde görülür. Elektrik voltajının normal koşullara dönmesiyle, kombiyi resetlemeye gerek kalmadan kombi tekrar çalışır. Bu arıza durumu meydana gelen kombilerde, kombi voltaj regülatörü kullanılmasını tavsiye ederiz. Arızanın tekrarlaması halinde kombi zarar görebilir ve yüksek maliyetler çıkabilir.

E 40 Hata Kodu : Elektrik ağı frekansı hatası Elektrik frekansında dalgalanma. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

rE 41 Hata Kodu : Birbirini izleyen 6 ateşleme sonrasında alev kaybı Gaz besleme hattı vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Sırasıyla kombinin, evinizin ve binanızın gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında tekrarı halinde servis çağırın.

E 42 Hata Kodu : Basma butonlarında arıza Buton arızası. Kullanıcı olarak müdehalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 43 Hata Kodu : Oda Termostatı (OT) iletişim arızası Oda termostatı bağlantısında kopma veya iletişim kaybı. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 44 Hata Kodu : Alev olmadan gaz valfi açma süresinin aşılması arızası. Gaz vanası beklenenden daha büyük bir süre açık kalırsa oluşur normal işleyişi için kombi çalışmaya devam eder. Kombiyi resetleyiniz.

E 62 Hata Kodu : Kalibrasyon isteği
Elektronik beyin kalibrasyon yokluğunu algılar. Elektronik kartın değiştirilmesi durumunda kontrol edin veya parametreler bölümünde bir hava ve gaz varyasyonun değiştirilmesi durumu için gerekli olur. Kalibrasyon tamamlandığında sona erer.

rE 72 Hata Kodu : Ateşleme oluşmaması nedeniyle Delta T hatası Gaz hattı vanaları kapalı veya baca problemi Gaz hattı vanalarının açık olduğunu ve baca atımını/sirkülasyonunu kontrol edin.

E 74 Hata Kodu : İkinci Kal. Sıcaklık Sensörü arızası
Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz birşey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 80 Hata Kodu : Gaz valfi arızası
Gaz valfi arızalıdır. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 81 Hata Kodu : İlk çalıştırmada yanma problemi (1, 2)
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

rE 82 Hata Kodu : Yanma problemi arızası
Baca hattında problem. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Servis çağırmanızı öneririz.

E 83 Hata Kodu : Geçici kötü yanma arızası Gaz basıncı ve/veya baca hattı problemi Gaz basıncını ve baca hattını kontrol ettirin.

rE 88 Hata Kodu : Gaz hattı devresinde arıza Gaz vanası bileşenlerinde bir arıza tespit edildi.

rE 98 Hata Kodu : Elektronik kart başlama (ilk çalışma) arızası Dahili arıza Yetkili servis çağırın

rE 99 Hata Kodu : Genel Arıza
Kombi içinde bir sorun algıladığında bu arıza kodu ekranda belirir. “reset” düğmesine basarak kombiyi resetlemeniz gerekir. Sorun resetleme sonrasında düzelmezse, resetleme işlemini birkaç kez daha deneyebilirsiniz. Yine de arıza durumunda değişiklik olmazsa, servis çağırınız.

Minerwa

Warmhaus Minerwa E01 Hata Kodu : Atık Gaz Sensör Arızası
Kombi atık gaz sensöründe problem olduğunu bildiren hata kodudur. Kombiyi resetleyiniz. Arıza durumunda düzelme olmaz veya arıza sürekli tekrarlar ise servis çağırmanız gerekmektedir.

Warmhaus Minerwa E02 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı Uyarısı
Kombi kalorifer devresindeki su basıncının olması gereken değerden düşük olduğunu bildirir. Kombiyi kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi su doldurma musluğu yardımıyla basıncı 1,5-2,0 bara gelecek kadar su doldurun, işlem sonunda su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın! problem otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Su basıncını yükseltmenize rağmen arıza durumu devam ediyorsa kombiyi resetleyin. Yine de düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Warmhaus Minerwa E03 Hata Kodu : Yüksek Su Basıncı Uyarısı
Kombi kalorifer devresindeki su basıncının olması gereken değerden yüksek olduğunu bildirir. Herhangi bir peteğin hava alma yerinden su basıncı 1,5-2,0 bara inecek kadar su boşaltın, problem otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Su basıncını düşürmenize rağmen arıza durumu devam ediyorsa kombiyi resetleyin. Yine de düzelme olmaz ise servis çağırınız.

Warmhaus Minerwa E04 Hata Kodu : Sıcak Kullanım Suyu Sensör Hatası
Kombi Sıcak Kullanım Suyu modunda çalışmıyor ancak Kalorifer ısıtma modunda çalışıyor ve E04 hata kodu ekranda yanıp sönüyorsa sıcak kullanım sensörü arızasını bildiriyordur. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumu düzelmiyorsa, servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Sensör değişecek veya bağlantılarındaki kopukluk giderilecektir.

Warmhaus Minerwa E05 Hata Kodu : Kalorifer Gidiş Sensör Arızası
Kombi ekranında E04 hata kodu yanıp sönüyorsa kalorifer sensörü arızasını bildiriyordur. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumu düzelmiyorsa, servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Sensör değişecek veya bağlantılarındaki kopukluk giderilecektir.

Warmhaus Minerwa E06 Hata Kodu : Ateşleme Hatası
Kombi ve gaz sayacı vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz girişleri kapalı ise açın, yani tüm vanalar açık durumda olsun. Eğer vanalar açık ise kombiye reset atılması gerekir. Resetleme işleminde sonra da kombi düzelmiyor ise ana kart, gaz gurubu, elektrotlarda arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E07 Hata Kodu : Aşırı Isınma (Limit Termostat) Sorunu
Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise kombinin; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E08 Hata Kodu : Alev Devresi Sorunu
Kullanıcı olarak kombiyi resetleyiniz. Arıza durumunda düzelme olmaz ise; Elektrotta yıpranma ya da paslanma, Elektrot pozisyonunda hata, bağlantı Kablolarında kopukluk, Sıvı akış borusunda su tıkanması veya elektronik kart arızası meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E09 Hata Kodu : Sikülasyon Problemi
Kombinin devir daimi yeterli şekilde yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların kapalı şekilde olması durumunda açık konuma çevirmelisiniz. Aynı şekilde kalorifer vanaları da açık olmalı minimum 3 kalorifer mutlaka kullanılmalıdır. Kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu hala devam ediyorsa; devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ( Tesisatınız eskiyse ve petek temizliği yaptırmamışsanız yarptırmanızı tavsiye ederiz ) ana eşanjörde sorun olabilir. arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E11 Hata Kodu : Gaz Valfi Hatası
Kombinin gaz valfinde veya hattında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Kombiyi resetlemeniz rağmen düzelme olmuyor ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Kombi gaz valfinde, kablolarında veya anakartta arıza vardır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E13 Hata Kodu : Atık Gaz Sıcaklık Sensörü Hatası
Kombinin ekranında E13 hata kodu yanıp sönüyor ise Bacadaki aşırı gaz sıcaklık çıkış değeri > 105°C üzerine çıkmış demektir. Bir müddet bekleyerek kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumu düzelmiyor veya sık sık tekrarlıyor ise servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E14 Hata Kodu : Atık Gaz Sıcaklık Sensörü Hatası
Kombinin ekranında E14 hata kodu yanıp sönüyor ise sensör arızalanmış veya bağlantılarında kopukluk var demektir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E15 Hata Kodu : Fan Hatası
Kombinin ekranında E15 arıza kodu yanıp sönüyor ise baca fanı arızalanmış veya bağlantılarında kopukluk var demektir. Resetleme sonrası arıza durumu düzelmiyor ise Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Warmhaus Minerwa E16 Hata Kodu : Kalorifer Dönüş Sensör Arızası
Kombi ekranında E16 arıza kodu yanıp sönüyorsa kalorifer sensörü arızasını bildiriyordur. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumu düzelmiyorsa, servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Sensör değişecek veya bağlantılarındaki kopukluk giderilecektir.

Warmhaus Minerwa E17 Hata Kodu : GİDİŞ VE LİMİT NTC’si arasındaki sıcaklık farkı (Çift Isıtma sensörü) arızalı. GİDİŞ VE LİMİT Sensor (çift NTC) arızalı . GİDİŞ VE LİMİT Sensor (çift NTC) arızalı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın
Warmhaus Minerwa E19 Hata Kodu : Su akış metresi ile su akışı seçimi girdi okuması Talep üzerine dâhili ısıtma suyu eksikliği TsP menüsünde yanlış parametreler ayarlanmış

İlk olarak yetkili servisi arayın
Yalnızca yetkili servis TsP Parametresini P01=0 varsayılan değeri ile ayarlamalı
Warmhaus Minerwa E20 Hata Kodu : Kalorifer Aşırı Sıcaklık, Kalorifer Isıtma Sıcaklığı. TSP 81 değeri °C Kazan çalışmıyor, ekranda E81 hata kodu yanıp sönüyor, Sistemde su eksikliği, Pompa tıkanması, Pompa arızası, Pompa teçhizatı, Tesisat tıkanması

İlk olarak RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin
Kazan merkezi ısıtma vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa hepsini açın
Tüm radyatör vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa açın, en az 3 metrelik radyatör açık olmalı
Kazanı SIFIRLAYIN ve sorun çözüldü mü kontrol edin
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E21 Hata Kodu : Delta Sıcaklık Kalorifer Isıtma akış ve Dönüşü. TSP 82 değeri °C Kazan çalışmıyor, ekranda E21 hata kodu yanıp sönüyor. Sistemde su eksikliği, Pompa tıkanması, Pompa arızası, Pompa teçhizatı, Donanım tıkanması

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin.
Kazan kalorifer ısıtma vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa hepsini açın.
Tüm radyatör vanaları açık mı kontrol edin, kapalılarsa açın, en az 3 metrelik radyatör açık olmalı
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın ve sorun çözüldü mü kontrol edin.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın
Warmhaus Minerwa E28 Hata Kodu : İzin verilen maksimum art arda Resetleme sayısına ulaşıldı Kullanılabilir RESETLEME sayısına erişildi. Diğer muhtemel sebepler nedeniyle çok fazla art arda kilitleme arızası (ardından sıfırlama)

Güç kaynağını çıkarın ve sıfırlamaya izin verilecek
Çözmek için Hata kodunun temel nedenini kontrol edin
Eğer hata yine devam ediyorsa yetkili servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E37 Hata Kodu : Düşük voltajda anormallik Kazan çalışmıyor, ekranda E37 hata kodu yanıp sönüyor Düşük voltaj 165 VAC Elektrik şebekesi işlem modunda +/- %5 YA DA Otomatik kalibrasyon modunda 182 VAC +/- %5

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E40 Hata Kodu : Yanlış şebeke frekans ölçümü Kazan çalışmıyor, ekranda E40 hata kodu yanıp sönüyor Yanlış frekans ölçümü, tolerans 50 Hz’den farklı şebekede +/- %5

Elektrik şebekesini sağlayan firmayı arayın
Eğer gelen frekans 50 Hz +/- %5 ise hata ortadan kalkar
Warmhaus Minerwa E41 Hata Kodu : Art arda 6 kereden fazla ateşleme kaybı Kazan çalışmıyor, ekranda E41 hata kodu yanıp sönüyor. Kısa süre içinde çok fazla dâhili ısıtma suyu talebi (1 dakika). Düşük gaz basıncı

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E42 Hata Kodu : Buton anormalliği Kazan çalışmıyor, ekranda E42 hata kodu yanıp sönüyor TsP menüsünde yanlış parametreler ayarlanmış

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E43 Hata Kodu : Oda termostatı (Opentherm) iletişim hatası Kazan çalışmıyor, 1 dakikalık iletişim hatasının ardından ekranda E43 hata kodu yanıp sönüyor Oda termostatı (Opentherm) hattı bağlantısı kopuk

Kazandan enerjiyi çekin ve yeniden enerji verildiğinde E43 ortadan kalkacak ve kazan ve butonlar işlevsel hale gelecek
Oda termostatının pillerini yenileriyle değiştirin ve oda termostatını sıfırlayın (RESET butonuna basın).
Kazan ve oda termostatı arasındaki kablolamayı kontrol edin ve kopukluk varsa yeniden bağlayın, eğer bağlantı başarılı şekilde gerçekleştirilmişse ekranda 19 nolu sembol görünecektir
Oda termostatı (Opentherm) bağlantısını yeniden bağlamak için yetkili servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E44 Hata Kodu : Fazla sayıda aralıklı ateşlemeye rağmen brülörde yanmanın gerçekleşmemesi Kazan çalışmıyor, ekranda E44 hata kodu yanıp sönüyor. Tesisat üzerindeki aralıklı kontaklar, Su hattında üzerinde çekiç etkisi, Dış Hava Sıcaklık Sensöründen birimlerinden ya da termostat köprüsü vb.den kısa süre içinde çok fazla talep.

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E62 Hata Kodu : Kalibrasyon talebi Kazan çalışmıyor, ekranda E62 hata kodu yanıp sönüyor. Kalibrasyon yapılmadı. PCB değiştirildi ancak çıkartılan PCB’nin servis anahtarı kullanılmadı. Hizmet anahtarı hasarlı ya da bağlı değil. Yazılım güncelleniyor (muhtemel)

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E77 Hata Kodu : Mutlak akım değerlerine ulaşıldı Kazan çalışmıyor, ekranda E77 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Baca ya da yanlış bacada tıkanıklık, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik pano, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın
Warmhaus Minerwa E78 Hata Kodu : Maksimum regülasyon akım değerine ulaşıldı Kazan çalışmıyor, ekranda E78 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E79 Hata Kodu : Minimum regülasyon akım değerine ulaşıldı Kazan çalışmıyor, ekranda E79 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E80 Hata Kodu : Elektronik gaz valfi sürücüsünde sorun Kazan çalışmıyor, ekranda E80 hata kodu yanıp sönüyor. Elektronik kart, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E81 Hata Kodu : Başlangıçta yanma kilitlenmesi/ blokaj sorunu (1) Kazan çalışmıyor, ekranda E81 hata kodu yanıp sönüyor. Aşırı baca tıkanıklığı, Yanma sorunu, Yanlış baca, Gaz giriş basıncı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gaz yolunda yeniden dolaşım, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E84 Hata Kodu : Tespit edilen (varsayılan) düşük gaz giriş basıncı için kapasite azaltımı Kazan çalışmıyor, ekranda E84 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı, Yanma sorunu

Eğer güçlü rüzgâr varsa (örneğin rüzgâr fırtınası) rüzgâr fırtınasının durmasını bekleyin ve ardından RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
EĞER sorun devam ederse yetkili servisi arayın
Warmhaus Minerwa E87 Hata Kodu : Elektronik gaz valfi devresinde sorun Kazan çalışmıyor, ekranda E87 hata kodu yanıp sönüyor. Kablolamada kopukluklar, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E88 Hata Kodu : Elektronik gaz valfi devresinde arıza Kazan çalışmıyor, ekranda E88 hata kodu yanıp sönüyor. Kablolamada kopukluklar, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E89 Hata Kodu : Yanma geribildirim sinyali sorunu Kazan çalışmıyor, ekranda E89 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Baca ya da yanlış boruda tıkanıklık, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E90 Hata Kodu : Yanma düzenlenemedi Kazan çalışmıyor, ekranda E90 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Kablolamada kopukluklar, Yanma kalibrasyonu, Elektronik kart, Gaz vanası arızası

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E92 Hata Kodu : Hava dengelemesi aktif Kazan çalışmıyor, ekranda E91 hata kodu yanıp sönüyor. Muhtemel rüzgâr varlığı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu, Minimum güç ayarı

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E93 Hata Kodu : Yanma düzenlenemedi (geçici) Kazan çalışmıyor, ekranda E93 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrotta yıpranma ya da pas, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu, Gaz vanası arızası, Elektronik pano

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E94 Hata Kodu : Muhtemel düşük gaz basıncı ya da egzoz yenden dolaşımı Kazan çalışmıyor, ekranda E94 hata kodu yanıp sönüyor. Gaz giriş basıncı DÜŞÜK, Baca gazının taze havaya karışması, Bacada tıkanıklık ya da yanlış baca uygulaması, Elektrotta yıpranma ya da pas, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu, Gaz vanası arızası, Elektronik pano

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E95 Hata Kodu : Aralıklı yanma değeri Kazan çalışmıyor, ekranda E95 hata kodu yanıp sönüyor. Elektrot ve topraklama donanımı, Elektrotta yıpranma ya da pas, Elektrot pozisyonu, Yanma kalibrasyonu

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E96 Hata Kodu : Baca ya da temiz hava emiş yolu tıkanıklığı Kazan çalışmıyor, ekranda E96 hata kodu yanıp sönüyor. Bacada tıkanıklık, Temiz hava emme yolunda tıkanıklık

Yanlış baca YA DA baca gaz tıkanıklığını kontrol edin.
RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın
Warmhaus Minerwa E98 Hata Kodu : Yazılım hatası, PCB başlangıç hatası arızası Kazan çalışmıyor, ekranda E98 hata kodu yanıp sönüyor. Kazan yazılım sorunu

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.
Warmhaus Minerwa E99 Hata Kodu : Genel hata Kazan çalışmıyor, ekranda E99 hata kodu yanıp sönüyor. Kazan elektronik donanım sorunu

RESET butonuna basarak kazanı yeniden başlatın.
Arıza devam ediyorsa Yetkili Servisi arayın.